Streda 01.04.2020
Dnes má meniny 
Hugo
°C
28.01.2020 12:55

Vývoz stavebného odpadu v meste zneužívali,VPS preto zavádzajú limity


Snímka zdroj: www.separovanyzber.sk


Verejnoprospešné služby (VPS) mesta Liptovský Mikuláš zavádzajú limit prijímania drobného stavebného odpadu na zbernom dvore. Dôvodom je podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej zneužívanie príjmu tohto odpadu stavebnými firmami.


Poplatok za drobný stavebný odpad na zbernom dvore v Okoličnom je 15 eur za tonu. Vyvezenie nadmerného množstva stavebného odpadu stojí 44 eur na tonu. "Neobmedzený príjem drobného stavebného odpadu tak využívali aj stavebné firmy dovozom nadmerného množstva odpadu prostredníctvom fyzických osôb. Na to však doplácalo mesto, ktoré muselo tento stavebný odpad likvidovať na náklady mestskej kasy," vysvetlila hovorkyňa.       

Liptovskomikulášske VPS preto zaviedli zmeny. "Drobný stavebný odpad, ktorý je spoplatnený sumou 0,015 eur na kilogram, bude limitovaný na maximálnu hranicu 250 kíl na osobu ročne. Zmeny začnú platiť od 1. marca. V prípade väčšieho množstva je možné uložiť ho na prekládkovej stanici na Okoličianskej ulici podľa platného cenníka," skonštatovala Čapčíková. Novinkou na zberných dvoroch je aj odovzdávanie pneumatík. Na zbernom dvore na Podtatranského je obmedzený ročný príjem v množstve štyri kusy pneumatík bez diskov na osobu za rok.       

Zberný dvor je súčasťou systému triedeného zberu zložiek komunálneho odpadu. Obyvateľ, ktorý platí za komunálny odpad mestu, tu môže odovzdať vyseparované zložky komunálneho odpadu zadarmo. Výnimkou je drobný stavebný odpad, ktorého príjem je spoplatnený. Fyzická osoba, ktorá nemá trvalý pobyt na území mesta, fyzická osoba – živnostník, samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO) a právnická osoba nemá právo na bezplatné uloženie oddelených zložiek komunálneho odpadu na zbernom dvore, dodala hovorkyňa. 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Znížením dane za letné terasy chce radnica oživiť centrum mesta
Samospráva Liptovského Mikuláša sa rozhodla bojovať s vyľudneným hlavným námestím.
viac
15.02.2018
Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta
Na mestský úrad prišla dobrá správa, že mesto získalo vyše pol milióna eur (502 tisíc) na realizáciu prvej etapy projektu Mikulášskej cyklotrasy. Potvrdil to liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.
viac
26.03.2018
Mesto rozdáva nádoby na biologický odpad do rodinných domov
Zamestnanci liptovskomikulášskych Verejnoprospešných služieb (VPS) v pondelok začali s roznášaním nádob na biologicky rozložiteľný odpad do rodinných domov v mestskej časti Bodice. V priebehu nasledujúcich týždňov sa nádoba na odpad ujde do každého domu aj v ostatných častiach mesta.
viac
29.10.2019
Mesto Liptovský Mikuláš pripravuje cintoríny na blížiace sa sviatky
Pre návštevníkov cintorínov pripravili liptovskomikulášska samospráva a verejnoprospešné služby (VPS) potrebný servis na najbližšie dni. Predĺžené otváracie hodiny, predaj smútočného sortimentu či nové informačné tabule ponúka najnavštevovanejší hlavný Vrbický cintorín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %