Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
18.06.2024 03:35

Vzdelávací program pre žiakov s vývinovými poruchami ľahkého stupňa


Ilustračná snímka, zdroj: Eduworld.sk


Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky s účinnosťou od 1. septembra 2024 vydáva Vzdelávací program pre žiakov s vývinovými poruchami ľahkého stupňa.


Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky s účinnosťou od 1. septembra 2024 vydáva Vzdelávací program pre žiakov s vývinovými poruchami ľahkého stupňa, podľa ktorého sa vzdelávajú žiaci v úvodných ročníkoch v základnej škole.

Základná škola, ktorá vzdeláva žiakov s vývinovými poruchami v úvodnom ročníku, vytvára podmienky na ich výchovu a vzdelávanie v súlade s princípmi inkluzívneho vzdelávania. Výchova a vzdelávanie žiakov s VP v úvodnom ročníku smeruje k optimálnemu dosahovaniu vzdelávacích štandardov stanovených na konci prvého ročníka základnej školy, ako sú uvedené v rámci Štátneho vzdelávacieho programu pre primárne vzdelávanie.

Vzdelávacie štandardy ŠVP sú na primárnom stupni vzdelávania koncipované tak, aby učiteľ nepredkladal žiakom s VP len hotové poznatky, ale aby im vytváral primerané podmienky na aktívnu a tvorivú činnosť, pri ktorej žiaci nadobúdajú potrebné vedomosti, spôsobilosti, zručnosti a postoje.

Autor: (Zdroj: Ministerstvo školstva SR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2017
Vzdelávací program "TOP manažment samosprávy"
Bratislavská Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave ponúka ešte stále možnosť prihlásiť sa na vzdelávací program pre predstaviteľov samosprávy, ktorého cieľom je zvýšiť odbornosť predstaviteľov samosprávy s prioritným zameraním na hospodárne vynakladanie finančných prostriedkov.
viac
14.12.2019
S dobre vedenou participáciou to pôjde ľahšie
Prihláste sa do vzdelávacieho programu Participatívna tvorba verejných politík, ktorý realizuje Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti pre zamestnancov samosprávy, ktorí sa chcú naučiť, ako dobre realizovať participatívny proces na svojom úrade.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
09.07.2024
Sprievodca tvorbou školského vzdelávacieho programu s ukážkami
Portál Vzdelávanie 21. storočia zverejnil dokument „Sprievodca pre tvorbu školských vzdelávacích programov", ktorý vznikol vďaka spolupráci s 39 školami zapojenými do procesu postupnej implementácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %