Piatok 25.09.2020
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
17.01.2020 10:10

Web mesta medziročne navštívilo o 40-tisíc ľudí viac


Ilustračná snímka


Kým v roku 2018 na webové sídlo mesta Dubnica nad Váhom kliklo približne 70-tisíc návštevníkov, v roku 2019 počet ľudí, ktorí navštívili adresu www.dubnica.eu, prekonal hranicu 110-tisíc unikátnych návštev.


Od januára do decembra 2019 navštívilo webové sídlo mesta 110 256 jedinečných návštevníkov. Na web pritom klikli viac ako 2-milióny raz. V roku 2018 sa počet kliknutí pohyboval okolo 1,4 milióna. „Najvyššiu návštevnosť sme zaznamenali v mesiacoch jún, august, november a december, keď sa počet návštev mesačne pohyboval okolo 24-tisíc. Medziročný nárast o 40-tisíc ľudí, ktorí navštívili webové sídlo mesta, pripisujeme najmä dennej aktualizácii webu mesta o nové informácie zo života v Dubnici nad Váhom, ale aj celkovo nášmu zámeru zvýšiť informovanosť obyvateľov a byť transparentnou samosprávou. Som preto rád, že si na tento informačný kanál nachádza cestu čoraz viac ľudí. Verím, že tu nachádzajú všetky potrebné a užitočné informácie, ktoré ich zaujímajú a že tento trend bude len a len narastať,“ konštatoval primátor mesta Peter Wolf.

K najnavštevovanejším sekciám webového sídla mesta Dubnica nad Váhom patria najmä aktuality, kalendár podujatí, kontakty na zamestnancov mestského úradu či poslancov mestského zastupiteľstva. Verejnosť zaujímajú tiež oznamy a informácie zverejnené na úradnej tabuli, povinne zverejňované dokumenty, ale aj výstupy mestského zastupiteľstva či rozhlasové oznamy. Mesto Dubnica nad Váhom na svojom webovom sídle zverejňuje aj všetky vydania Dubnických novín, a to aj vo verzii pre slabozrakých a seniorov. V roku 2019 sa na stránku vrátilo zverejňovanie hlásení mestského rozhlasu a pribudla aj sekcia ďakovné listy. Na webe si možno denne pozrieť aj pracovný program primátora mesta, aktuálnu teplotu či odpovede na najčastejšie otázky Dubničanov.

Svoj informačný web mesto Dubnica nad Váhom v roku 2017 presídlilo na doménu dubnica.eu. V tomto čase vykonalo aj komplexný redizajn webových stránok a prijalo novú koncepciu informačného servera mesta. Svoje webové sídlo chce vedenia mesta aj naďalej prispôsobovať potrebám ľudí 21. storočia. „Naším cieľom je webové sídlo mesta spraviť ešte prehľadnejším, jednoduchším na orientáciu a ovládanie. Plánujeme preto jeho ďalšiu inováciu a modernizáciu,“ uzatvoril dubnický primátor Peter Wolf.

K ďalším komunikačným kanálom samosprávy patrí mesačník Dubnické noviny, sociálna sieť Facebook (Dubnické noviny) a sociálna sieť Instagram (mesto_dubnica). V roku 2019 sa Dubnica nad Váhom stala súčasťou platformy Odkaz pre starostu. Prostredníctvom vlastných kanálov komunikuje a o dianí v meste informuje aj oddelenie kultúry, Dubnické múzeum, mestská knižnica či technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom.

 

Autor: Veronika REZÁKOVÁ, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2016
V Bratislave sa počet turistov zvýšil o viac ako 25 percent
Bratislava sa stáva čoraz atraktívnejšou destináciou pre zahraničných turistov, o čom svedčí aj ich neustály enormný nárast.
viac
20.12.2016
Dva nové portály radnice sú vianočným darčekom pre občanov
Dva nové špecializované portály, ktorých cieľom je zvýšiť transparentnosť a otvorenosť samosprávy, zavádza mesto Trnava ako vianočný darček pre svojich obyvateľov.
viac
01.03.2017
Verejnú súťaž na novú webovú stránku Trenčína vyhrala brnianska spoločnosť
Skúšobnú verziu novej webovej stránky mesta Trenčín majú spustiť do konca leta. Verejnú súťaž na nový web Trenčína vyhrala spoločnosť InQool z Brna. Výsledná cena za vytvorenie webu je 18 700 eur.
viac
20.07.2020
Mesto vyčistilo potok v Prejte, SVP na to nemal financie
Mesto Dubnica nad Váhom vyčistilo koryto potoka pretekajúceho mestskou časťou Prejta. Chce tak zabrániť vybreženiu potoka počas prívalových dažďov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %