Streda 11.12.2019
Dnes má meniny 
Hilda
°C
29.10.2018 06:45

Z Gessayovej sa stane športovo-relaxačná zóna


Ilustračná snímka


V posledných mesiacoch mohli obyvatelia Petržalky postrehnúť, že na Gessayovej ulici pribudlo nové workoutové ihrisko a že sa zároveň chystá revitalizácia starších detských ihrísk, patriacich do správy petržalskej mestskej časti.


Novo dokončené workoutové ihrisko, ktoré nerealizovala MČ, ale Generálny investor Bratislavy, je však v správe hlavného mesta. Detské ihriská na Gessayovej 22 a 19 bude revitalizovať petržalská samospráva. Gessayova ulica sa tak premení na multifunkčnú športovú a voľnočasovú zónu pre dospelých, deti a mládež.

V lete mestská časť už jedno ihrisko na Gessayovej ulici vynovila a to multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Gessayova 2, ktorý je verejne prístupný. Projekt spočíval vo výmene umelého trávnika osadeného v r. 2010. Rekonštrukcia ihriska zahŕňala vyčistenie trávnika a doplnenie jeho chýbajúcich častí. Takisto sme povrch hĺbkovo prečistili a dopieskovali kremičitým pieskom. Chýbajúce diely mantinelu sme doplnili a poškodené kusy vymenili za nové. Mysleli sme aj na bezpečnosť a ihrisko poistili zabudovaním systému proti krádeži, ktoré slúži na upevnenie madiel. Takisto sme zabezpečili dodávku nových bránkových sietí. Celková cena prác vyšla na 12 350 eur, ihrisko bolo odovzdané do užívania v auguste tohto roku.

Vďaka dotácie z Úradu vlády SR nás v najbližších dňoch čaká revitalizácia ďalšieho detského ihriska v našej správe. Pôvodné ihrisko na Gessayovej 22 bolo vybudované v r. 1978, zrevitalizované v r. 2008. Po 10 rokoch si ihrisko vyžaduje opätovnú revitalizáciu, ktorou chceme kvalitatívne aj esteticky zvýšiť jeho úroveň. Ihrisko bude dobudované o gumenú dopadovú plochu a nové cvičiace a hracie prvky. Na existujúcu betónovú plochu inštalujeme fitnes streetworkoutovú zostavu a hojdačku, tzv. hniezdo. Ihrisko sa nachádza vo vnútrobloku v blízkosti Centra voľného času a základnej školy, čím chceme, okrem iného, zvýšiť záujem detí a mládeže o šport a zmysluplné využívanie voľného času. Celkové náklady sa vyšplhajú na 14 400 eur.

Ďalšie ihrisko na Gessayovej 19, patriace do správy MPVPS, takisto podstúpi rekonštrukciu. V spolupráci s našou MČ bude na ihrisku osadené hasičské autíčko, opravená šmykľavka a inštalovaný bezpečnostný sedák na hojdačku.

Autor: (ts-mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2016
Petržalka dostala prestížne ocenenie
Mestská časť Bratislava-Petržalka sa ako jediná slovenská samospráva stala oceneným finalistom v súťaži o Národnú cenu SR za kvalitu v kategórii Organizácie verejného sektora.
viac
10.02.2017
Petržalka podporí zaujímavé projekty
Po zmene pravidiel poskytovania účelových dotácií pre neziskové organizácie, rôzne spolky a združenia či právnické osoby vykonávajúce verejno-prospešnú činnosť si o dotáciu požiadalo 95 uchádzačov.
viac
21.01.2019
Petržalčania môžu aj tento rok navrhnúť svoje osobnosti
Petržalská samospráva pripravuje už XXII. ročník slávnostného podujatia Osobnosť Petržalky, ktoré sa uskutoční v júni 2019 v rámci festivalu Dni Petržalky. Pri tejto príležitosti vyzýva obyvateľov, aby zasielali svoje návrhy osobností, o ktorých vedia, že sa vo veľkej miere zaslúžili o rozvoj.
viac
21.09.2019
V Starom Meste sa budú sčítavať ľudia bez domova
V bratislavskom Starom Meste budú vo štvrtok sčítavať ľudí bez domova. Počítať ich bude 27 dobrovoľníkov. Budú zisťovať potreby bezdomovcov, dôvody prečo sa ocitli na ulicu a odkiaľ prišli.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %