Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
14.04.2023 09:30

Z nelegálnej skládky pri velodróme odstránili dve tony odpadu


Ilustračná snímka: (tasr).


Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov podarilo v uplynulých dňoch odstrániť nelegálnu skládku v blízkosti velodrómu.


Ako informovala tlačová referentka mestského úradu Lenka Šitárová, opäť preto vyzývajú občanov, aby nelegálne skládky nahlasovali.

"Nelegálna skládka sa nachádzala v blízkosti prešovského velodrómu. Územie bolo vyčistené a 42 pracovníkom menších obecných služieb sa spolu podarilo pozbierať až dve tony odpadu. Celkovo bolo vyčistené územie s veľkosťou 18 980 štvorcových metrov," uviedla Šitárová.

Mesto v tejto súvislosti opäť apeluje na občanov, ktorí sa stanú svedkami nelegálneho nakladania s odpadmi, aby ihneď telefonicky kontaktovali mestskú políciu na telefónnom čísle 159, prípadne toto konanie oznámili okresnému úradu alebo mestu písomným podaním do podateľne alebo prostredníctvom e-mailovej adresy podatelna@presov.sk.

"V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi v priestupkovom konaní pokuta až do výšky 1500 eur a odstránenie vzniknutej nelegálnej skládky na náklady páchateľa," dodala Šitárová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2016
Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky za viac ako 50 000 eur
Mesto Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky odpadu na Nitrianskej a Diaľničnej ulici, Seredskej ceste a ceste na Mlynský Klin za 50.600 eur bez DPH. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác.
viac
24.11.2017
Čiernu skládku odpadu pri vodnom toku Biela sa podarilo odstrániť
Nelegálnu skládku pri vodnom toku Biela v Spišskej Belej, ktorú mesto už dávnejšie evidovalo v blízkosti tzv. kamenného mosta, sa podarilo odstrániť.
viac
09.05.2020
Na odstraňovanie čiernych skládok v meste doplácajú všetci
V druhej polovici mesiaca apríl mesto Dubnica nad Váhom avizovalo mimoriadny bezplatný zber elektroodpadu a nebezpečného odpadu. V priebehu mája tak samospráva zabezpečí priamo zo sídlisk a mestských častí zber starých chladničiek, práčok, ale aj nepoužitých farieb, olejov či hnojív.
viac
15.04.2023
Nelegálna skládka pri prešovskom velodróme je odstránená
Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov, a.s. podarilo odstrániť nelegálnu skládku v blízkosti prešovského velodrómu. Opäť preto vyzývame občanov, aby nelegálne skládky nahlasovali.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %