Pondelok 30.03.2020
Dnes má meniny 
Vieroslava
°C
12.08.2018 10:30

Za komunitné projekty už zahlasovalo takmer 20-tis. ľudí


www.rozhodni-bsk.sk


Hlasovanie verejnosti za top projekty z Participatívneho rozpočtu BSK stále otvorené. Na webstránke www.rozhodni-bsk.sk môžete dať svoj hlas jednému z 135 projektov, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Ukončené bude v pondelok 27. augusta 2018.


Hlasovanie verejnosti za top projekty z Participatívneho rozpočtu BSK stále otvorené. Na webstránke www.rozhodni-bsk.sk môžete dať svoj hlas jednému z 135 projektov, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Ukončené bude v pondelok 27. augusta 2018.

“Do výzvy o získanie dotácie v celkovom objeme štvrť milióna eur z pilotného projektu Participatívneho rozpočtu na malé komunitné projekty prišlo 150 projektov. Čo je trojnásobný počet ako sme predpokladali. Sme v polovici hlasovania a potvrdených máme 19 400 hlasov. Takže zostáva len na ľuďoch sa rozhodnúť, ktorý z projektov bude ten najzaujímavejší a podporia ho svojím hlasom,” vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Po formálnej kontrole a po odporúčaní komisie postúpilo do hlasovania verejnosti nakoniec 135 projektov. Tie sú rozdelené do jednotlivých okresov podľa sídla každého žiadateľa. Hlas projektu môže dať verejnosť prostredníctvom webového portálu www.rozhodni-bsk.sk. Hlasujúci si teda najprv zvolí okres a v rámci neho projekt, za ktorý chce hlasovať. Každý môže hlasovať iba raz (t.j. jeden hlasujúci = hlas za jeden projekt).

Po skončení hlasovania vznikne v každom okrese finálne poradie projektov podľa počtu získaných hlasov. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov v rámci daného okresu, a to do výšky schváleného rozpočtu pre daný okres. Pretože štvrť milióna eur z Participatívneho rozpočtu bol rozdelený medzi 8 okresov podľa počtu obyvateľov , teda každý okres pozná konkrétny objem peňazí, ktoré sa rozdelia medzi víťazné projekty.

Hlasovanie verejnosti bolo spustené 26. júla a potrvá do 27. augusta 2018. Výsledky budú známe koncom augusta a zverejnené na webstránke www.rozhodni-bsk.sk

 

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2018
Rozhodni o najlepšom projekte
Bratislavský samosprávny kraj zverejnil 15. mája 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z participatívneho rozpočtu BSK. Pre rok 2018 je celkovo na projekty vyčlenených 250 000 eur.
viac
27.07.2018
Hlasujte za naj komunitné projekty
Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O štvrť milióna eur môžu ľudia rozhodovať od dnes na stránke www.rozhodni-bsk.sk.
viac
10.06.2019
Hlasuj za naj projekty z Participatívneho rozpočtu
Oddnes môže verejnosť odovzdať svoj hlas projektom, ktoré prinášajú bratislavskému kraju niečo všeobecne prospešné a verejnoprospešné, teda tým, ktoré zaujali najviac.
viac
20.06.2019
Takmer 28-tisíc hlasov podporilo naj projekty
Ešte stále je šanca zahlasovať za malé komunitné projekty z Participatívneho rozpočtu a rozhodnúť, ktoré projekty získajú podporu verejnosti. Vybrať si môžete spomedzi 106 projektov na www.rozhodni-bsk.sk. Výzva, ktorú BSK už po druhý raz, bude ukončená v pondelok 24. júna 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %