Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
29.02.2024 02:10

Začala sa prestavba hotela Šport na mestské byty


Snímka zdroj: google.com/maps)


V Spišskej Novej Vsi sa v týchto dňoch začali práce na prestavbe hotela Šport na mestské nájomné byty. Samospráva na sociálnej sieti informovala, že v stredu absolvovali zástupcovia radnice kontrolný deň, ktorý bol zameraný na začiatok rekonštrukcie priestorov stavby. Projekt si vyžiada takmer 1,1 m


"Aktuálne prebiehajú búracie práce na jednotlivých podlažiach," uviedlo mesto s tým, že o ďalšom priebehu rekonštrukcie bude verejnosť priebežne informovať. Na projekt získala samospráva prostriedky zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške viac ako 604.000 eur a ďalších takmer 353.000 eur je dotácia z Ministerstva dopravy SR. Zo svojho rozpočtu na tento účel vyčlenilo mesto približne 134.000 eur.         

Primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik pre TASR potvrdil, že ak nenastanú nepredvídané okolnosti, práce by mali trvať desať mesiacov. Celkovo vznikne v budove hotela na ulici Terézie Vansovej 24 mestských bytov, prevažne jedno- a dvojizbových.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.08.2019
Organizátori finišujú s prípravami dní mesta a remeselného trhu
V Spišskej Novej Vsi finišujú prípravy na Dni mesta a 24. ročník Trhu ľudových remesiel.
viac
18.01.2022
Sp. Nová Ves žiada štát o pomoc, mestu chýba milión eur na energie
Samospráva v Spišskej Novej Vsi žiada štát o pomoc, mestu chýba milión eur na energie. Primátor Pavol Bečarik v tejto súvislosti vyzýva vládu SR, aby pomohla samosprávam zvládnuť rapídny nárast ceny elektrickej energie, ktorý postihne mestá a obce na Slovensku.
viac
12.03.2022
Plaváreň by po rekonštrukcii chceli opäť sprístupniť v apríli
Plaváreň v Spišskej Novej Vsi by chceli po rekonštrukcii znova sprístupniť verejnosti v apríli. Potvrdil to riaditeľ Správy telovýchovných zariadení mesta Vladimír Hovaňák s tým, že samotné práce sa začali v júli minulého roka a v súčasnosti sa dolaďujú posledné detaily.
viac
18.04.2023
ZOO priniesla v novej sezóne niekoľko noviniek, časť areálu obnovili
Spišskonovoveskú zoologickú záhradu nedávno po zimnej prestávke opäť otvorili pre verejnosť. Na novú sezónu si pripravili niekoľko noviniek a podarilo sa obnoviť aj časť areálu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %