Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
24.05.2024 02:05

Začínajú sa Dni mesta Zvolen, trvať budú dva dni


Ilustračný výrez plagátu


Pod Pustým hradom sa v piatok začínajú Dni mesta Zvolen 2024, na námestí budú trvať aj počas soboty (25. 5). Súčasťou programu budú umelecký súbor Lúčnica, jarmok tradičných remesiel i diskotéka pod holým nebom.


     

TASR o tom informoval hovorca mesta Martin Svatuška. Dodal, že vystúpenie bratislavského súboru bolo hlavným dôvodom, prečo sa organizátori tohtoročných dní mesta rozhodli poňať časť programu v duchu slovenských tradícií. "Pred Lúčnicou vystúpi domáca Marína. Zvolenskí vrchári nám zas ukážu, ako znejú najlepšie populárne piesne v podaní ľudových," uviedol zvolenský primátor Vladimír Maňka.        

Predstavia sa aj deti z domácich umeleckých škôl či centier voľného času. Budú tiež ukážky zásahov či techniky polície a hasičského zboru. Program doplnia revivalové kapely. Zaznejú tak najväčšie hity kapely Elán či Mira Žbirku. "Minulý rok mala veľký ohlas 3D videoprojekcia nasvietená na jednom z meštianskych domov. Tento rok bude jej obsah zmenený a nasvietený priamo na priečelie budovy divadla," podotkol hovorca. Námestie vo večerných piatkových hodinách roztancuje hudba.        

Podľa Svatušku atrakciou bude tribúna, na ktorej sa odohrá hlavný program. "Aby diváci dostali možnosť vidieť Lúčnicu, postavíme veľkú tribúnu pre tanečníkov a k nej ešte jednu menšiu pre hudobný sprievod," vysvetlil Daniel Axmann zo zvolenského referátu kultúry.        

V sobotu bude na námestí program v rámci Festivalu detských folklórnych súborov. Jeho hlavným poslaním je ochraňovanie, poznanie a šírenie prejavov tradičnej kultúry na Slovensku s akcentom na spevný prejav. Vystúpia súbory zo Zvolena, Prievidze i z Banskej Bystrice.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2016
Zvolen pozýva na Dni mesta
Dni mesta sa budú konať v dňoch 27. 5. - 29. 5. na Námestí SNP.
viac
16.05.2019
Dni mesta Zvolen odštartujú spevom, hudbou a tancom letnú kultúrnu sezónu
Na zvolenskom námestí to bude koncom mája opäť poriadne žiť. Prípravy na Dni mesta Zvolen sú v plnom prúde. Vystúpia aj Noc a deň, Le Payaco či Elán Revival.
viac
28.05.2022
Dni mesta Prešov sa po dvojročnej pauze vrátia s bohatým programom
Začiatkom júna sa prešovské ulice opäť naplnia domácimi, ale i cezpoľnými návštevníkmi a turistami, ktorí boli posledné roky ukrátení od atmosféry a zážitkov verejných kultúrnych podujatí.
viac
23.04.2024
V tomto týždni bude Dunajská Streda žiť Dňami sv. Juraja
Dunajská Streda sa pripravuje na tradičné Dni sv. Juraja venované oslave založenia mesta, jeho patróna a dunajskostredských významných osobností. Začnú sa v stredu 24. apríla, ich hlavná časť sa bude konať v závere týždňa. Informuje o tom radnica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %