Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.05.2021 08:20

Začínajú sa dokončovacie práce na ceste medzi Čaňou a Haniskou


Snímka zdroj: (web.vucke.sk).


Hlavný ťah medzi obcami Čaňa a Haniska v okrese Košice-okolie by mal byť opravený do konca mája.


Opravu hlavného ťahu na ceste III/3343 od križovatky s I/17 v smere od kruhového objazdu v Haniske po železničné priecestie v Čani vlani na jeseň po pokládke prvej vrstvy mikrokoberca zmarilo nepriaznivé počasie. Po zlepšení poveternostných podmienok sa na tento úsek vracajú cestári.

„Okrem toho, že zhotoviteľ pred zimou práce nedokončil, vysoká dynamika premávky smerujúca k priemyselnému parku počas zimy spôsobila, že prvá vrstva asfaltovej vrstvy bola poškodená a na ceste sa vytvorili nové výtlky. Z toho dôvodu došlo k opätovnému poškodeniu tejto frekventovanej cesty. Zhotoviteľ preto bude musieť ešte pred položením finálnej vrstvy asfaltového mikrokoberca vyspraviť aj výtlky, ktoré sa na ceste vytvorili,“ informoval riaditeľ Správy ciest Košického samosprávneho kraja Anton Trišč.

Zhotoviteľ, ktorý realizuje rekonštrukciu, sa na cestu medzi Čaňou a Haniskou vráti v pondelok 17. mája, kedy začne s prípravnými prácami. Cesta bude vyčistená od posypového materiálu a všetky výtlky budú opravené teplou živičnou zmesou. Následne bude na upravenú cestu aplikovaný spojovací postrek a položená bude nová obrusná vrstva asfaltového mikrokoberca. Počas prác bude doprava na opravovanom úseku obmedzená do jedného jazdného pruhu. Všetky práce by mali byť dokončené v zmluvnom termíne, teda do konca mája.

Rekonštrukcia cesty sa začala v prvej polovici októbra. Opravou prechádza úsek dlhý 3,5 kilometra. Náklady na rekonštrukciu cesty vo výške viac než 212-tisíc eur financuje zo svojho rozpočtu Košický samosprávny kraj.

Autor: (Anna TEREZKOVÁ, KSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2020
V Leviciach začínajú s rekonštrukciou miestnych komunikácií
V Leviciach sa od začiatku tohto týždňa začína plánovaná rekonštrukcia miestnych komunikácií Sládkovičovej, Tyršovej a Saratovskej ulice. Celkové náklady na ich rekonštrukciu a obnovu sú vyčíslené na 225 000 eur.
viac
28.01.2021
Na rekonštrukciu škôl a športoviská je v rozpočte takmer 11 miliónov eur
Obdobie pandémie, keď sa žiaci vzdelávajú z domu, využíva Košický samosprávny kraj (KSK) na rekonštrukciu budov krajských stredných škôl a internátov aj výstavbu športovísk. V rozpočte na tento rok je na to vyčlenených takmer 11 miliónov eur.
viac
14.04.2021
Práce na ceste na Muráni po zime pokračujú
Po zimnej prestávke začala spoločnosť Skanska SK s druhou etapou prác na sanácii zosuvu cesty II/531 medzi Muráňom a Muránskou Hutou. Včera si bol úsek prezrieť aj predseda BBSK Ján Lunter, ktorý zároveň informoval o nevyhnutných úplných uzáverách. Tie začnú 3. mája a potrvajú predbežne do 18. júla.
viac
26.05.2021
Most na Ulici Matice slovenskej v Žiline prejde rekonštrukciou
Na najväčšom žilinskom sídlisku sa v júni začnú stavebné práce na rekonštrukcii mosta na Ulici Matice slovenskej, ktorý spája obyvateľov Vlčiniec II a III. Celková hodnota rekonštrukcie je viac ako 92-tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %