Piatok 01.03.2024
Dnes má meniny 
Albín
°C
07.08.2020 07:30

Zapojte sa do lokálneho programu Iniciatíva pre otvorené vládnutie


Ilustračná snímka.


Medzinárodná Iniciatíva pre otvorené vládnutie predĺžila termín na predbežné prihlasovanie sa do lokálneho programu do 14. augusta 2020 a termín na vyplnenie celej prihlášky do 25. septembra 2020.


Podporíte tým už zabehnutú spoluprácu s mimovládnou organizáciou vo Vašej komunite a získate ďalšie množstvo výhod.

Centrála Iniciatívy pre otvorené vládnutie preto otvára výzvu pre zapojenie sa do Programu Iniciatívy pre otvorené vládnutie na miestnej úrovni (tzv. OGP Local Program).

Do programu sa môžu zapojiť subjekty regionálnej verejnej správy – samosprávne kraje, mestá a obce členských krajín Iniciatívy pre otvorené vládnutie.

Členstvo v Iniciatíve pre otvorené vládnutie prináša pre nových členov viaceré výhody:

- prístup k vzdelávaniu na tému plánovania, tvorby a implementácie reforiem smerujúcich k otváraniu vládnutia, spolutvorby akčných plánov;

- mentorovanie krajinami a miestnymi samosprávami už zapojenými do Iniciatívy pre otvorené vládnutie, partnermi z občianskej spoločnosti a expertmi na otvorené vládnutie;

- prístup k ďalším tematickým vzdelávacím aktivitám, sieťovanie s ostatnými členskými krajinami a miestnymi samosprávami či priestor na prezentáciu cez rôzne platformy Iniciatívy pre otvorené vládnutie.

Kontaktným bodom pre Iniciatívu otvoreného vládnutia na Slovensku je Úrad splnomocnenca vlády pre občiansku spoločnosť.

Bližšie informácie sa dočítate TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Kultúra a duchovné hodnoty
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát sa zameraním na kultúrne a duchovné hodnoty.
viac
24.11.2020
Týždeň otvoreného vládnutia 2020 prináša online prezentácie a workshopy
Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti pozýva samosprávy – mestá, obce, samosprávne kraje - na zaujímavé a užitočné online prezentácie a workshopy, ktoré sa uskutočnia v rámci Týždňa otvoreného vládnutia 2020.
viac
08.12.2020
Sociálno-ekonomický prínos neziskového sektora
Úrad splnomocnenca prináša vybrané zistenia z „Analýzy socio-ekonomického prínosu neziskového sektora pre spoločnosť“ v rámci národného projektu Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti.
viac
19.05.2021
Pozvánka na konferenciu PARTICIPÁCIA, MOJA LÁSKA 2021
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti v spolupráci s českou organizáciou Participation Factory si vás dňa 25. mája 2021 dovoľujú pozvať na konferenciu PARTICIPÁCIA, MOJA LÁSKA 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %