Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
07.07.2020 09:40

Zariadenie lesnej pedagogiky pripravilo zážitkové programy pre rodiny


Zariadenie lesnej pedagogiky v Mlynici.


Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica pod Vysokými Tatrami spúšťa od 13. júla zábavno-vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi.


Zážitkové programy sa viažu na spoznávanie a objavovanie prírody, na pohybové aktivity, rozvoj umeleckých a manuálnych zručností, na prepájanie prírody, hudby, spevu či matematiky.

„Je to pekná príležitosť obohatenia cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách. Rodiny s deťmi môžu absolvovať túru v Tatrách a okrem toho si dovolenku spestriť aj tým, že prídu k nám na zážitkový program. Budú rovnako v lese, na vychádzke, ale popri tom sa aj niečo nové dozvedia a môžu si odniesť nejaký suvenír, ktorý si samy vyrobia,“ uviedla manažérka Zariadenia lesnej pedagogiky Marcela Nováková.

Všetky zážitkové programy v trvaní 90 minút sa uskutočnia v prírode – v lese, na lúke či pri rybníku. Programy budú realizované v malých skupinkách, maximálne dvanásť členov a pod vedením odborných lektorov. V prípade nepriaznivého počasia sa premiestnia do interiéru budov Zariadenia lesnej pedagogiky.

„Myslím si, že v súčasnosti sa ľudia oddelili od prírody, aj deti a ich rodičia, a tým pádom je to pre nich väčší zážitok. Deti veľmi baví objavovať les, zisťovať, akú stopu zanechalo v lese zvieratko, alebo keď vidia nejaké hniezdo či dutinu po ďatľovi, tak sú z toho doslova až fascinované, čo všetko môžu vidieť a zažiť naživo v lese,“ opísala lektorka zážitkových a environmentálnych programov pre verejnosť Mária Sendecká.

Okrem letných programov budú v Zariadení lesnej pedagogiky organizovať aj denné letné tábory opäť tematicky zamerané. „Tábor lesné dobrodružstvá, Farby a zvuky lesa, Lesné tajomstvá pre najmenších, Hlina a hravá angličtina alebo Hurááá na kone,“ priblížila Nováková.

Projekt Krásne Sady vznikol pred piatimi rokmi. Ide o ekologickú lokalitu určenú na bývanie, vzdelávanie a služby cestovného ruchu. V jej srdci sa nachádza vzdelávací areál lesnej pedagogiky. „Máme tu materskú škôlku, ktorá je zameraná na takéto zážitkové lesné vzdelávanie, potom tu pracujeme s malotriedkou, čiže s deťmi z prvého stupňa, a v lete otvárame programy pre širokú verejnosť. Celý areál Zariadenia lesnej pedagogiky má viac ako 16 000 metrov štvorcových a k tomu je priľahlý les, ktorý má okolo 40 000 metrov štvorcových, ktorý môžeme využívať na vzdelávacie aktivity aj na tieto zážitkové programy. Odhadujeme, že denne k nám môže prísť na programy asi 300 osôb,“ dodala manažérka zariadenia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2020
Bezplatné letné IT tábory pre deti II. stupňa ZŠ
Počas prázdnin sa deti môžu stať konštruktérmi robotov, ale aj výskumníkmi počasia pri dobrovoľnom rozvíjaní zručností v informatike, fyzike či chémií v rámci bezplatných letných táborov realizovaných z národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.
viac
01.08.2020
Centrum voľného času v Nitre pripravilo pre deti zaujímavý program
V denných letných táboroch sa počas dvoch mesiacov prázdnin vystrieda približne 260 detí, ďalších 70 trávi prázdniny v letných monotematických školách.
viac
07.08.2020
Z detí sa v prímestskom tábore stali remeselníci a výtvarníci
Tradičné remeselné postupy a výtvarné techniky si v tábore Šikovníček v Liptovskom Mikuláši osvojilo 22 detí. Týždenný prímestský detský tábor zorganizovalo Liptovské kultúrne stredisko (LKS) na konci júla. Informovala o tom metodička LKS pre umelecké remeslo Beata Kuviková.
viac
13.07.2021
Rozprávkový Liptov s deťmi
Štvrtý ročník úspešného podujatia ZA7HORAMi naštartoval prázdninový čas a zabavil rodiny s deťmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %