Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
08.02.2021 09:15

Zber kuchynského bioodpadu si Trnavčania osvojili už v začiatku


Ilustračná snímka: (tasr).


Zber kuchynského bioodpadu sa v Trnave ujal hneď na začiatku do tej miery, že mesto od februára zvýšilo frekvenciu jeho odvozu z dvoch na tri razy do týždňa. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.


Druhou zmenou v oblasti odpadového hospodárstva v úvode roka je premiestnenie modrých kontajnerov na textil na zberné dvory.

„Kontajnery na staré šatstvo, bytový textil, topánky či doplnky k oblečeniu sú aj napriek svojmu špeciálnemu zatváraciemu mechanizmu častým terčom vyberačov, ktorí veci vyhadzujú a nechávajú v okolí neporiadok. Preto sa mesto rozhodlo ich zo sídlisk preniesť na zberné dvory. Na každom budú k dispozícii dve nádoby, kontajnery ostávajú len pri hypermarkete na Spartakovskej a na Ulici Vladimíra Clementisa, kde takéto problémy neboli zaznamenané,” uviedla hovorkyňa.

Biologicky rozložiteľný kuchynský odpad Trnavčania vhadzujú do 120-litrových hnedých nádob, ktoré najmä pri bytových domoch nie je problém naplniť. Mesto umiestnilo v prvej etape 40 kusov, v druhej je naplánovaných 120 kusov a k nim do domácností rozdáva priebežne malé špeciálne košíky s rozložiteľnými vreckami. „Za prvý týždeň prevádzky nových hnedých kontajnerov vytriedili obyvatelia 1,3 tony kuchynského bioodpadu, tretí zvoz 19. januára priniesol až 1,62 tony,” dodala Majtánová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2021
V meste už rozmiestnili nádoby na rozložiteľný kuchynský odpad
Pri bytových domoch v Liptovskom Hrádku v piatok pribudli hnedé nádoby na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad. Umiestniť ich tam dala samospráva.
viac
19.01.2021
Je čas prakticky riešiť kuchynský odpad
Na Slovensku s Novým rokom odštartoval zber kuchynského odpadu. Vo väčšine obcí a miest by sa mal naplno rozbehnúť do šiestich mesiacov.
viac
12.03.2021
Zber kuchynského odpadu v Trebišove by sa mohol začať v apríli
Mesto Trebišov podľa radnice intenzívne rieši otázku zberu a vývozu triedeného kuchynského odpadu z domácností.
viac
09.11.2021
V Lamači vyzbierali za necelý mesiac skoro 16 t kuchynského bioodpadu
Za prvé štyri týždne zberu kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu sa v bratislavskom Lamači vyzbieralo 15,85 tony, ktoré putujú na ďalšie spracovanie. Informuje o tom mestská časť, v ktorej sa 11. októbra začal pilotný projekt zberu kuchynského biodpadu v hlavnom meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %