Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
16.10.2015 01:54

Združenie miest a obcí Slovenska rozširuje knižný fond vlastnou publikáciou


Mestá a obce majú k dispozícii novú publikáciu od ZMOS. (Foto: Pixabay)


Združenie miest a obcí Slovenska poskytlo univerzitným knižniciam svoju publikáciu venovanú legislatívnym oblastiam miestnej územnej samosprávy. Publikácia s názvom Dobrý deň, samospráva! sa tak dostáva medzi študentov a na akademickú pôdu.


„Táto publikácia má svoje miesto v knižnici primátorov, starostov, ale aj miestnych poslancov a zamestnancov úradov. Som presvedčený, že svoje miesto by mala mať aj v prehľade literatúry, s ktorou pracujú študenti práva, politológie, verejnej správy a iných, podobne orientovaných študijných odborov,“ približuje zámer predseda ZMOS Michal Sýkora. Podľa jeho slov je dobré, ak sa samospráva aj takýmito formami približuje akademickej obci a teoretikom.

„Samospráva je priestor, s ktorým sa dá vedecky pracovať v rôznych oblastiach.No v prvom rade ju treba vnímať a cítiť. Budeme radi, ak publikácia Dobrý deň, samospráva! nadchne a zaujme čo najviac študentov a pedagógov. Publikácia mapuje miestnu územnú samosprávu z viacerých legislatívnych oblastí, čím je zrozumiteľným sprievodcom pre ľudí, ktorí v nej pôsobia, alebo sa jej aktívne venujú. Táto publikácia v týchto dňoch nájde svoje miesto v 10 univerzitných knižniciach.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2019
Na Bratislavskom hrade sa začali vianočné trhy
Na Bratislavskom hrade sa začali štvrtým rokom vianočné trhy, ktoré organizuje Národná rada (NR) SR rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou parlamentu.
viac
02.12.2019
Marianka začala využívať elektromobil, chce prispieť k zníženiu emisií
Obec Marianka v okrese Malacky chce využívaním novo zakúpeného elektromobilu prispieť k zníženiu emisií CO2 v ovzduší, ktoré negatívne ovplyvňujú klimatické zmeny.
viac
30.11.2019
Vianočné srdce Zelenej župy
V pondelok 2. decembra 2019 sa vestibul župného úradu v Trenčíne premení na špeciálne remeselné trhovisko s titulom Vianočné srdce Zelenej župy.
viac
02.12.2019
Mestá a obce Slovenska môžu bez nedostatočnej infraštruktúry čeliť kyberútokom
Ak mestá a obce Slovenska nebudú mať dostatočne zabezpečenú infraštruktúru, môžu sa stať obeťami kyberútokov. Uviedol to hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %