Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
06.03.2021 12:10

Žiaci staromestských základných škôl sa budú od 8. marca vzdelávať online


Ilustračná snímka, zdroj: istp


Staromestské základné školy sa po jarných prázdninách, teda od pondelka 8. marca, otvoria len pre deti, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre a pre tých, ktorým povaha ich práce neumožňuje vykonávať ju z domu.


Ostatní žiaci sa budú vzdelávať online. Rozhodnutie je v súlade s usmernením Ministerstva školstva SR. Na tlačovom brífingu o tom informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

„Prevádzka škôl v Starom Meste za ostatné tri týždne nevykázala žiadne väčšie problémy. Zo šesťdesiatich tried bola rozhodnutím RÚVZ zatvorená len jedna, z devätnástich materských škôl fungovali všetky,“ zhodnotila na brífingu starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

No keďže čísla nakazených, hospitalizovaných a, žiaľ, aj čísla úmrtí na Covid-19 neustále stúpajú, rozhodla sa mestská časť svoje základné školy po prázdninách nechať pre širokú verejnosť zatvorené. „Rozhodli sme sa tak po dôslednom uvážení. V záujme ukončenia pandémie považujeme za správne nasledovať rady odborníkov, s ktorými úzko spolupracujeme aj na projekte vyhodnocovania testov pre zamestnancov škôl a zákonných zástupcov detí,“ uviedla starostka.

Ako doplnila, najdôležitejšie je teraz znížiť mobilitu. „Deti nie sú len v školách. Po ceste domov sa s rodičmi zastavia v parku, v obchode,“ upresnila. „Apelujem na ľudí, aby nasledujúce tri týždne obmedzili mobilitu na nevyhnutné minimum,“ povedala Z. Aufrichtová.

Staré Mesto v spolupráci s Biomedicínskym ústavom SAV už tri týždne systematicky testuje zamestnancov škôl AG a PCR testami. Tento týždeň zrealizovala aj testovanie pre rodičov detí, ktoré pred prázdninami absolvovali prezenčnú výuku.

Pri tejto príležitosti starostka informovala, že odborníkom, s ktorými mestská časť spolupracuje na boji proti pandémii Covid-19, navrhne udeliť čestné občianstvo Starého Mesta. „Medzinárodne uznávaní vedci - biochemik Pavol Čekan, virológ Boris Klempa - a záchranár Ivan Baláži nám výrazne pomohli radami ako predísť problémom a ako sa aj do budúcna vysporiadať s tým, aby Staré Mesto bolo bezpečným miestom,“ upresnila Z. Aufrichtová.

Starostka zároveň na brífingu pripomenula, že mestská časť skončila s celoplošným testovaním a prenechala ho súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí prevádzkujú odberové miesta na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. „Pravidelné testovania, na ktorých výrazne participovali zamestnanci Starého Mesta, doslova ochromilo chod úradu,“ vysvetlila starostka. V Starom Meste v súčasnosti funguje trinásť takýchto odberových miest, väčšina je otvorená šesť dní v týždni, niektoré testujú aj v nedeľu.

Autor: (ts-BA, Stare Mesto, Matej Števove)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.03.2020
Učitelia a žiaci majú k dispozícii viacero portálov
Krízový štáb vo štvrtok 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na území Slovenskej republiky od pondelka 16. marca na 14 dní. Prerušenie vyučovania v školách v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu si vyžiadalo využívanie online formy vzdelávania.
viac
15.04.2020
Elektrárňa zoznamuje so životom včiel online
Kultúrno-vzdelávacie centrum Elektrárňa Piešťany ponúka online vstupy v oblasti ekológie, vzdelávania a histórie. Zariadenie tým supluje programy, ktoré muselo zrušiť z dôvodu ochrany pred šírením nového koronavírusu.
viac
28.04.2020
Župa pomáha s výberom strednej školy prostredníctvom online kvízu
Výber strednej školy patrí medzi jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka. Pre uľahčenie výberu prináša Bratislavský samosprávny kraj (BSK) interaktívny online kvíz.
viac
19.10.2020
Priamy kontakt so študentmi pri dištančnom vzdelávaní chýba
Prechod na dištančné vzdelávanie nebol na viacerých stredných školách (SŠ) problémový. Učiteľom však chýba priamy kontakt so študentmi. Po prvom týždni dištančného vzdelávania sa na tom zhodli viacerí riaditelia SŠ na Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %