Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
31.05.2021 04:00

Žiaci ZŠ Československej armády sa budú učiť v špecializovaných učebniach


Snímka zdroj: (MsÚ).


Mesto Prešov vďaka podpore Európskej únie postupne skvalitňuje vyučovací proces v základných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiakom a učiteľom v ZŠ Československej armády takto urobia radosť nové špecializované učebne.


Cieľom projektu je skvalitnenie vyučovacieho procesu. V nových špecializovaných učebniach sa žiakom uľahčí získavanie praktických zručností v technických a prírodovedných predmetoch. Počas výučby v nových odborných učebniach budú mať žiaci možnosť pochopiť teóriu v praxi, prejsť od abstraktného myslenia ku konkrétnemu, lepšie pochopiť učebnú látku, pojmy, súvislosti a prepojenia s praxou.

V rámci projektu bude zrevitalizovaná technická učebňa, zriadené prírodovedné laboratórium chémie a budú zrealizované aj nevyhnutné stavebné úpravy.

V odbornej technickej učebni sa bude nachádzať aj potrebné vybavenie, teda učebné pomôcky pre žiakov a učiteľa aj nábytok. Rovnako to bude aj v prípade zriadenia prírodovedného laboratória chémie, kde budú obstarané učebné pomôcky, nábytok, interaktívna tabuľa, dataprojektor a PC set pre učiteľa. V rámci nevyhnutných stavebných úprav budú vymenené interiérové dvere, svietidlá, elektrické zásuvky a vypínače, keramické obklady, vodovodné batérie a pribudnú nové podlahy.

Žiaci si budú môcť tieto učebne vyskúšať už v nadchádzajúcom školskom roku.

Zhotoviteľom stavby je Ing. Miroslav Mularčík - MOVYROB. Celkový rozpočet projektu je 59 994,64 eur. Poskytnutá výška NFP je 56 994,91 eur (z toho podpora z fondu EÚ je vo výške 50 955,44 EUR). Mesto Prešov sa na výstavbe učební podieľa 5 % spolufinancovaním. Z vlastných zdrojov tak uhradí 2 999,57 eur.

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Eurofondy oživia ďalšiu časť bohatej histórie župy
V rámci programu európskych projektov slovensko-poľskej spolupráce schválil monitorovací výbor INTERREG štyri podané žiadosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
25.06.2020
Trnavský kraj získal z eurofondov 4,2 milióna eur na podporu školstva
Na modernizáciu počítačových učební, mimoškolskú činnosť žiakov a doplnkové vzdelávanie učiteľov vrátane ich finančnej podpory je určených 4,2 milióna eur, ktoré Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal z eurofondov.
viac
25.03.2021
ZŠ v Beluši vďaka úspešnému projektu modernizuje odborné učebne i knižnicu
Základná škola v Beluši prechádza výraznou zmenou odborných učební, a to v rámci projektu „Zlepšenie technického vybavenia – ZŠ Beluša“ s celkovou výškou oprávnených výdavkov 185 698,13 eur.
viac
20.06.2022
Hurbanovo zmodernizovalo dve základné školy za vyše 183 000 eur
Mesto Hurbanovo zmodernizovalo Základnú školu s Materskou školou Árpáda Fesztyho s vyučovacím jazykom maďarským a Základnú školu Nám. Konkolyho–Thege č. 2 v Hurbanove. V školách vznikli nové učebne pre vyučovanie informačno-komunikačných technológií a prírodovedné učebne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %