Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
25.05.2019 08:00

Žiadosť o príspevok na zážitkové vzdelávanie už len do konca mája


Schéma ZV


Už tretí rok po sebe majú stredné školy v kraji možnosť žiadať od Trenčianskej župy finančný príspevok na podporu tematického zážitkového vzdelávania a kultúry. V tohtoročnom prvom kole predložilo svoje žiadosti 21 stredných škôl. Druhé kolo sa uzavrie 31. mája 2019.


S nápadom zvýšiť záujem žiakov stredných škôl v Trenčianskom kraji o históriu, prírodné vedy a environmentalistiku prišiel Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v roku 2017, kedy vo svojom rozpočte po prvýkrát vyčlenil financie na podporu tematického zážitkového vzdelávania a kultúry žiakov stredných škôl. „V polovici apríla tohto roku vyhodnotila Komisia školstva, kultúry, mládeže a športu pri Zastupiteľstve TSK žiadosti predložené v rámci prvého kola. Do konca marca 2019 žiadosť predložilo 21 stredných škôl, z toho 20 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, spolu až 35 žiadostí na podporu tematického zážitkového vzdelávania. Všetky predložené žiadosti boli schválené, pričom suma na ich realizáciu je viac ako 17 700 eur,“ uviedla vedúca Odboru školstva a kultúry Úradu TSK Daniela Hilčíková.

O finančné prostriedky sa v rámci druhého kola, ktoré potrvá do 31. mája 2019 môžu uchádzať aj ďalšie stredné školy. Trenčianska župa tento rok na podporu zážitkového vzdelávania rozdelí sumu 100 tisíc eur. Viac informácií nájdete v tomto dokumente.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2017
Stredné školy v TSK dostanú príspevok na zážitkové vzdelávanie
Každá zo stredných škôl v kraji mohla predložiť dve žiadosti o účelový finančný príspevok na podporu tematického zážitkového vzdelávania z oblasti histórie a prírodných vied.
viac
12.11.2018
Trenčianska župa podporila zážitkové vzdelávanie na 24 stredných školách
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v roku 2018 pokračoval v podpore tematického zážitkového vzdelávania na stredných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Študenti župných stredných škôl tak mali možnosť načerpať nové vedomosti z oblasti histórie, prírodných vied a environmentalistiky.
viac
26.04.2019
Na podanie žiadosti o dotáciu z rozpočtu TSK zostáva už len pár dní
Nestihli ste ešte podať žiadosť o finančné prostriedky z dotačného systému TSK? Čas máte ešte do konca apríla!
viac
30.10.2020
Hľadajú sa možnosti na pokračovanie programu MOPS
Rezort vnútra a splnomocnenkyňa vlády SR ubezpečujú všetky obce a mestá, ktorým končia zmluvy o NFP koncom roka 2020 v programe MOPS, že intenzívne hľadajú možnosti pre identifikáciu dostupných finančných zdrojov, ktoré umožnia spustiť ďalšie výzvy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %