Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
20.10.2022 04:15

Žiadosti o dotácie na podporu projektov treba podať do konca októbra


Na archívnej snímke Námestie SNP v Banskej Bystrici. Snímka zdroj: (tasr).


Banskobystričania môžu aj tento rok podať žiadosť o podporu projektov z mestského rozpočtu na rok 2023. Predložený projekt je potrebné bližšie charakterizovať, určiť cieľovú skupinu, vízie, zámery, ciele a prínosy.


Žiadosť o poskytnutie dotácie je potrebné podať do 31. októbra. V stredu o tom informovala Dominika Adamovičová, hovorkyňa banskobystrického primátora.

Ako uviedla, medzi podporované oblasti patrí napríklad poskytovanie zdravotnej starostlivosti, sociálnej pomoci a humanitárna starostlivosť, tvorba a ochrana životného prostredia, ako aj zdravia obyvateľstva, služby na podporu regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a zamestnanosti. Projekty môžu byť zamerané aj na tvorbu, rozvoj, ochranu, obnovu a prezentáciu duchovných a kultúrnych hodnôt, ochranu ľudských práv a základných slobôd, vzdelávanie, výchovu a rozvoj telesnej výchovy a športu, či výskum, vývoj, vedecko-technické a informačné služby.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.10.2020
Poskytovanie dotácií z rozpočtu má od 15. októbra nové pravidlá
Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) poslanci schválili nový návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta Banská Bystrica, ktoré má nadobudnúť účinnosť 15. októbra.
viac
22.12.2021
Banskobystričania rozhodli, že mesto zveľadí Urpínske serpentíny i parčík Sissi
O sumu 40 000 eur z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica sa podelia projekty Urpínske serpentíny III., 100 nových stromov pre Banskú Bystricu, Radvanská záhrada a Revitalizácia parčíka cisárovnej Sissi.
viac
14.12.2022
MsZ schválilo rozpočet vo výške asi 120 miliónov eur, dane porastú
Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Banskej Bystrici schválilo v utorok vyrovnaný rozpočet na budúci rok vo výške takmer 120 miliónov eur. Samospráva musela pristúpiť k zvýšeniu miestnych daní a poplatkov.
viac
23.05.2023
Počas akcie Za krajšie mesto vyzbierali 210 ton komunálneho odpadu
Počas každoročnej jarnej akcie Za krajšie mesto sa v Banskej Bystrici podarilo vyzbierať 210 ton komunálneho odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %