Štvrtok 29.10.2020
Dnes má meniny 
Klára
°C
29.09.2020 03:10

Žiakom základných škôl budú pomáhať študenti pedagogiky


Ilustračná snímka.


Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie koronavírusu pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl.


Nový program rezortu školstva zastreší päť pedagogických fakúlt z celého Slovenska. Základné školy sa môžu prihlasovať do programu doučovania priebežne cez portál Učíme na diaľku do 31. októbra 2020.

Štátny pedagogický ústav v spolupráci s pracoviskami pedagogických fakúlt spúšťa program doučovania žiakov základných škôl s ťažkosťami v učení, spôsobenými pandémiou COVID-19.

Ministerstvo školstva, Štátny pedagogický ústav a päť vysokých škôl bude spolupracovať na programe doučovania, ktorého cieľom je pomôcť žiakom a žiačkam základných škôl s ťažkosťami v učení, ktoré im spôsobila pandémia Covid-19. V školskom roku 2019/2020 vznikli v dôsledku prerušeného vyučovania na základných školách medzi žiakmi rozdiely vo vedomostiach a spôsobilostiach. Spolupráca rezortu školstva a vysokých škôl by mala prispieť k zmierneniu negatívnych dopadov pandémie na budúcu vzdelávaciu dráhu žiakov.

Na programe bude participovať päť fakúlt verejných vysokých škôl:

- Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku,

- Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove,

- Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave,

- Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre,

- Fakulta stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Vysoké školy budú odborne viesť študentov, aby bola počas programu doučovania zabezpečená kvalita výučby žiakov. ŠPÚ pomôže s organizovaním vzdelávania pre vysokoškolákov za účelom zvyšovania ich pedagogických kompetencií.

Základné školy sa môžu prihlasovať do programu doučovania priebežne cez portál Učíme na diaľku do 31. októbra 2020. Štátny pedagogický ústav následne oznámi vysokým školám počty prihlásených škôl a žiakov a vysoké školy určia študentov, ktorí zabezpečia deťom doučovanie.

Bližšie informácie sa dočítate TU

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2020
Základné školy sa môžu zapojiť do projektu „Hovorme o jedle“
Základné školy sa už od 16. septembra 2020 budú môcť zaregistrovať a realizovať aktivity VIII. ročníka HOVORME O JEDLE.
viac
06.10.2020
V oranžovej fáze sú štyri školy v BBSK
Štyri stredné školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa aktuálne k 5. 10. nachádzajú v oranžovej fáze semaforu.
viac
21.10.2020
Do škôl už nastúpili podporné tímy psychológov a asistentov
Do materských, základných a stredných škôl už nastúpili podporné tímy – asistenti učiteľa, pedagogickí asistenti, školskí psychológovia, sociálni psychológovia a školskí sociálni pedagógovia vďaka národnému projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.
viac
21.10.2020
ÚVO predstavuje novelizáciu zákona o verejnom obstarávaní
Úrad pre verejné obstarávanie predstavil vlastný návrh novely zákona o verejnom obstarávaní. Zachováva princíp súťaživosti, verejné obstarávanie by sa malo zrýchliť, posilniť sa má transparentnosť a verejná kontrola. Zaviesť by sa podľa návrhu mal napríklad inštitút špekulatívnych námietok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %