Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
25.08.2021 08:35

Žiakov po prázdninách privítajú vynovené chodníky pri škole


Snímka zdroj: MsÚ


Chodníky pri vstupoch do Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku počas letných prázdnin zrekonštruovali. Pôvodný povrch bol už opotrebovaný, na viacerých miestach boli nerovnosti a pri daždi sa tvorili mláky.


Nové chodníky sú zo zámkovej dlažby, informoval riaditeľ školy Marián Žiška.      

Podľa zmluvy o dielo mala dodávateľská firma z Liptovského Hrádku práce v hodnote 27.000 eur ukončiť do konca augusta. Napokon ich robotníci stihli v predstihu. „Táto investícia už bola potrebná. Ako zriaďovateľ školy sme sa s jej vedením dohodli na jej realizácii. Verím, že žiakom i zamestnancom školy sa nové chodníky budú páčiť. Okrem bezpečnostného a funkčného hľadiska sme sledovali aj to estetické,“ poznamenal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.      

V uplynulom školskom roku v Základnej škole s materskou školou Hradná prebiehalo vyučovanie na obidvoch stupňoch spolu v 23 triedach. Počet žiakov bol 502. „Zjednotením dvoch pásov chodníka vznikli pekné celistvé plochy. Budeme ich využívať v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu a činnosti školského klubu detí. Podstatne jednoduchšia bude aj zimná údržba chodníkov v našom areáli,“ dodal riaditeľ školy.      

Investíciou nahradili spevnenú plochu, o ktorú škola prišla vybudovaním športového komunitného centra.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2020
Žiaci budú môcť v auguste navštevovať letné školy
Žiakom základných a stredných škôl sa začali v stredu letné prázdniny. Počas júla a augusta si budú môcť oddýchnuť od školských povinností. V auguste môžu navštevovať letné školy, na ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo v tomto roku 500 000 eur.
viac
30.07.2021
V novom školskom roku po nových chodníkoch
V areáli Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku v týchto dňoch realizujú stavebné úpravy štyroch chodníkov pri vstupoch do školy.
viac
05.11.2022
Na sídlisku Belanská v Liptovskom Hrádku nové chodníky i parkoviská
Obyvatelia sídliska Belanská v Liptovskom Hrádku od konca októbra využívajú nové chodníky i parkoviská.
viac
24.11.2022
Na Prekážke začali stavať inkluzívne detské ihrisko
Deti v Liptovskom Hrádku budú mať nové inkluzívne ihrisko na sídlisku Prekážka. Výstavbu spustili v tomto týždni, dokončiť by ho mali do 15. decembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %