Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
17.05.2024 11:05

ZMOS a SK8 o modernizácii regionálnej a miestnej územnej samosprávy


Snímka z rokovania ZMOS a SK8


Rokovanie odborného pracovného tímu zloženého zo zástupcov Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Združenia Samosprávne kraje Slovenska (SK8) sa vo štvrtok 16. mája 2024 uskutočnilo v priestoroch Kancelárie ZMOS v Bratislave.


„Spolu s kolegami z SK8 sme sa stretli k téme prípravy odborného a odvetvového dokumentu zameraného na modernizáciu regionálnej a miestnej územnej samosprávy. ZMOS a SK8 pripravujú dokument, ktorý bude víziou pre nadchádzajúce desaťročia s cieľom zabezpečiť efektívnu územnú samosprávu a kvalitné služby pre občanov miest, obcí a samosprávnych krajov,“ informoval predseda ZMOS Jozef Božik.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Druhý deň rokovania 28. snemu ZMOS
Druhý deň rokovania 28. snemu 18. mája otvoril podpredseda ZMOS a predseda Komory obcí, starosta Santovky Ľubomír Lörincz. Zo zdravotných dôvodov v úvodnej časti rokovania nebol prítomný predseda ZMOS Michal Sýkora.
viac
28.04.2020
Ďalšie príklady dobrej praxe sú z Hrabušíc, Medzian a Hankoviec
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje s predstavovaním príkladov dobrej praxe. Tentokrát sa sústredilo na výnimočnosť v troch obciach. A to Hrabušice, Medzany a Hankovce.
viac
07.10.2020
Premiér: Oblasť verejného obstarávania čaká revolúcia
Do medzirezortného pripomienkového konania má byť predložená právna norma, ktorá prinesie transparentnosť, ale aj zrýchlenie verejného obstarávania a následne aj zníženie byrokracie.
viac
20.10.2021
Samosprávy môžu dostať z plánu obnovy až 1,3 miliardy eur
Plán obnovy a odolnosti Slovenska môže výrazne pomôcť rozvoju regiónov a spolupráca vlády so samosprávami je v tomto smere veľmi dôležitá. Obce, mestá a vyššie územné celky môžu priamo získať z plánu obnovy až 1,3 miliardy eur, musia však byť na ich využitie pripravené.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %