Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
09.12.2023 12:00

ZMOS a SK8 opätovne žiadajú vládu o dofinancovanie samospráv


Snímka ZMOS


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Samosprávne kraje Slovenska (SK8) opätovne žiadajú vládu o dofinancovanie samospráv. Predstavitelia združení to zopakovali na spoločnej piatkovej tlačovej besede. O dofinancovaní by mali rokovať s ministerstvom financií.


"Situácia je vážna, ZMOS opäť akcentuje a zdôrazňuje jedno číslo, a to je 500 miliónov eur, ktoré sú mimoriadne dôležité na to, aby samosprávy mohli plniť svoje základné služby," zopakoval požiadavku ZMOS-u jeho predseda Jozef Božik. Upriamil pozornosť na problémy so zostavovaním rozpočtov. Ohrozené je podľa neho aj spolufinancovanie projektov samospráv z plánu obnovy.         

"Dnes adresujeme požiadavku v sume 155 miliónov eur na dofinancovanie samospráv, v tomto prípade samosprávnych krajov," priblížil šéf SK8 Jozef Viskupič s tým, že budú žiadať vládu aj o odpustenie tzv. cestných pôžičiek. Obe združenia sa podľa jeho slov dohodli na spoločnom postupe.

Podrobnejšie informácie nájdete v zázname z tlačovej besedy, ktorú si pozrite TU.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.12.2019
SK8: O výzvach pre regióny by mali rozhodovať regióny, tvrdí J. Viskupič
Združenie samosprávnych krajov SK8 má ambíciu zvýšiť kvalitu a úroveň spolupráce s vládou SR formou pravidelných pracovných stretnutí.
viac
21.03.2020
SK8: V krátkom čase bude nevyhnutné prijať viaceré legislatívne opatrenia
Súčasná krízová situácia vyvolaná šírením koronavírusu a následné opatrenia súvisiace s aktivovaním núdzového stavu výrazne obmedzujú aj riadne fungovanie zastupiteľských orgánov krajskej, ako aj miestnej samosprávy.
viac
18.08.2020
Návratná finančná výpomoc
Ministerstvo financií Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky materiál „Návrh na poskytnutie návratných finančných výpomocí obciam a vyšším územným celkom na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020“.
viac
06.12.2023
ZMOS od vlády žiada pol miliardy eur na fungovanie samospráv
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) žiada od vlády dofinancovať pol miliardy eur na to, aby samosprávy dokázali aj naďalej plniť svoje základné funkcie. Na tlačovej konferencii ZMOS vo Zvolene to v utorok 5. decembra povedal jeho predseda Jozef Božik.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %