Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
15.05.2024 07:50

ZMOS je šokované brutalitou dnešného útoku v Handlovej


Reakcia ochrankárov po streľbe na premiéra Roberta Fica. Zdroj: Reuters/Radovan Stoklasa


Združenie miest a obcí Slovenska ohromil a šokoval dnešný brutálny útok na predsedu vlády SR v Handlovej.


Združenie miest a obcí Slovenska odcudzuje dnešný barbarský útok, ktorý nás všetkých zasiahol a ohrozuje našu dôveru v bezpečnosť a stabilitu našej spoločnosti. Je hrozné, že situácia v spoločnosti je v takom stave, ktorej výsledkom je ľudský čin – brutáílny útok na tretieho najvyššieho ústavného činiteľa SR.

Je našou povinnosťou ako volených predstaviteľov reagovať múdrosťou a zodpovednosťou a zabezpečiť, aby bola zachovaná verejná bezpečnosť a pokoj a aby sa takéto tragédie neopakovali. Tento incident nás núti k tomu, aby sme sa zamysleli nad stavom spoločnosti a nad tým, akým smerom sa uberá. Je to výzva nielen pre našu políciu a bezpečnostné zložky, ale aj pre nás ako spoločenstvo, aby sme sa zjednotili v boji proti agresii a nenávisti.

Predsedovi vlády prajeme veľa síl a uzdravenie a žiadame všetkých kompetentných predstaviteľov, aby svoje konanie a správanie prispôsobili tomu, aby sa kríza v spoločnosti neprehlbovala. Základom demokracie je úcta a rešpekt človeka k človeku, ako aj k demokraticky zvoleným politikom, bez ohľadu na ich politický názor. A nie je možné, aby bolo z titulu názoru voleného politika ohrozené jeho zdravie a život.

 

Autor: Jozef Božik, predseda ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.10.2020
B. Tréger tlmočil predsedovi vlády zásadný postoj k návrhu rozpočtu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska listom tlmočil premiérovi postoj ZMOS k návrhu štátneho rozpočtu a rozpočtu verejnej správy na roky 2021 – 2023.
viac
20.10.2021
Samosprávy môžu dostať z plánu obnovy až 1,3 miliardy eur
Plán obnovy a odolnosti Slovenska môže výrazne pomôcť rozvoju regiónov a spolupráca vlády so samosprávami je v tomto smere veľmi dôležitá. Obce, mestá a vyššie územné celky môžu priamo získať z plánu obnovy až 1,3 miliardy eur, musia však byť na ich využitie pripravené.
viac
19.01.2022
ZMOS adresovalo premiérovi otvorený list
ZMOS v otvorenom liste premiérovi Eduardovi Hegerovi volá po nahradení jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby viacerými volebnými obvodmi.
viac
16.05.2024
Vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej k útoku na premiéra Roberta Fica
Som šokovaná. Všetci sme šokovaní z hrozného a zákerného útoku na premiéra Roberta Fica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %