Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
23.04.2024 08:00

ZMOS na slávnostnom 20. výročnom sneme Republikovej únie zamestnávateľov


Snímka zo slávnostného snemu Republikovej únie zamestnávateľov


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik prijal pozvanie na slávnostný 20. výročný snem Republikovej únie zamestnávateľov.


Republiková únia zamestnávateľov je pre ZMOS partnerom nielen v tripartite a v Hospodárskej rade vlády, ale ide aj o bilaterálneho partnera, s ktorým úzko spolupracujeme. Spoločne sa snažíme vplývať na legislatívu v oblasti hospodárskeho života tak, aby podpora podnikania, tvorba nových pracovných miest a realizovanie verejných služieb mestami a obcami SR boli v symbióze,“ priblížil predseda ZMOS Jozef Božik, ktorý zároveň blahoželá k opätovnému zvoleniu prezidentovi Republikovej únie zamestnávateľov Miroslavovi Kiraľvargovi a viceprezidentovi Máriovi Lelovskému, ako aj ostatným členom prezídia a teší sa na dobrú spoluprácu.

Slávnostný snem sa v piatok 19. apríla 2024 konal v priestoroch Slovenskej národnej galérie v Bratislave aj za účasti viacerých členov vlády.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Odkaz z Bardejova: Podporme sa navzájom, nesúperme, ale spolupracujme
Na svojom výročnom sneme sa 16. marca v Bardejove zišli členovia Regionálneho združenia miest a obcí Šariša. ZMOS na zasadaní zastupoval jeho výkonný podpredseda Milan Muška.
viac
19.05.2016
Úloha ZMOS sa nemení: dôsledne presadzovať a chrániť záujmy miest a obcí
Druhý deň 27. snemu ZMOS pokračoval vo štvrtok 19. mája vystúpeniami hostí a diskusnými príspevkami primátorov miest a starostov obcí, ktoré sa týkali predovšetkým problematiky financovania samosprávy, eurofondov, ale napríklad aj komunálnej reformy, životného prostredia či školstva.
viac
28.04.2022
Prešovská župa chce spájaním kľúčových aktérov skvalitniť odborné vzdelávanie
Prešovský samosprávny kraj má ambíciu zlepšiť vzdelávacie obsahy študijných a učebných odborov na svojich stredných odborných školách a priblížiť sa tak viac praxi a trendom vo firmách.
viac
23.10.2023
Predseda ZMOS Jozef Božik na slávnostnom sneme Matice slovenskej
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a primátor mesta Partizánske Jozef Božik sa zúčastnil na slávnostnom sneme Matice slovenskej, ktorá si pripomína 160. výročie založenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %