Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
21.06.2024 09:15

ZMOS prijal delegáciu z Uzbekistanu k rozvoju vidieka


Ilustračná snímka zo stretnutia (Zdroj: ZMOS)


Ústredná riaditeľka Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Zuzana Špačeková prijala delegáciu Ministerstva hospodárstva a financií SR, Projektovej implementačnej jednotky, UNDP a regiónov z Uzbekistanu.


Cieľom ich študijnej cesty v Lotyšsku a na Slovensku je zoznámiť sa so skúsenosťami s realizáciou programu LEADER (LEADER - Miestny rozvoj vedený komunitou) a identifikovať osvedčené postupy pri uplatňovaní prístupu zdola nahor pri plánovaní rozvoja na vidieckych územiach Európskej únie. Predmetom diskusie v priestoroch Kancelárie ZMOS v Bratislave boli v utorok 18. júna 2024 úlohy a možnosti slovenskej samosprávy pri podpore rozvoja vidieka.

Miestne akčné skupiny (MAS) sú základným nástrojom pre implementáciu prístupu LEADER na Slovensku.

 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.02.2021
ZMOS bol upozornený Bruselom na problémy s eurofondami
Združenie miest a obcí Slovenska bolo Radou európskych obcí a regiónov upozornené na vážne problémy s eurofondami, ktoré znepokojujú európsku asociáciu samosprávnych združení.
viac
22.03.2021
CEMR: Ako oživiť európsky vidiek
Rada európskych obcí a regiónov (CEMR) ako najväčšie európske združenie miesta, obcí regiónov chce preukázať ako môžeme vidieku vrátiť život prostredníctvom svojho vstupu do vízie dlhodobej budúcnosti vidieckych oblastí, ktorú pripravuje Európska komisia.
viac
03.01.2022
ZMOS pripravuje dopadovú štúdiu k rozvoju vidieka
Združenie miest a obcí Slovenska pripravuje dopadovú štúdiu zameranú na vidiek ako investičnú príležitosť. Cieľom je reagovať na nekoncepčný prístup k rozvoju vidieka, ktorý vidíme v mnohých dlhodobých štrukturálnych problémoch.
viac
30.06.2023
ZMOS: Vidiek nenapreduje, požadujeme prijatie zákona o regionálnom rozvoji
Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) požaduje prijatie zákona o regionálnom rozvoji. Slovenský vidiek nenapreduje, vyľudňuje sa, poľnohospodárstvo upadá, ceny potravín sa zvyšujú. Uviedol to vo štvrtok na brífingu predseda sekcie pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ZMOS-u István Pomichal.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %