Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
09.01.2020 09:05

ZMOS pripravuje rokovanie s politickými stranami


Sídlo Kancelárie ZMOS na Bezručovej 9 v Bratislve. Snímka zdroj: ZMOS


Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v tradícii rokovaní s politickými stranami pred parlamentnými voľbami. V polovici januára 2020 sa preto uskutoční rokovanie Predsedníctva ZMOS s predstaviteľmi politických subjektov, ktoré dlhodobo vykazujú preferencie nad hranicou zvoliteľnosti.


Podľa Branislava Trégera, predsedu Združenia miest a obcí Slovenska: „Máme záujem naďalej pokračovať v udržiavaní korektných vzťahov a vo formáte rokovaní, ktorých obsah aj priebeh sú všeobecne prínosné. Myslím si, že tém na diskusiu je pomerne veľa a samotný priebeh rokovaní naznačí ďalšie smerovanie Slovenska po februárových parlamentných voľbách. Od týchto rokovaní očakávame diskusie zamerané na potreby, problémy a trendy, ktoré sa v rôznej intenzite týkajú činnosti miestnej územnej samosprávy a tiež na východiská a riešenia v prospech miest, obcí a ich obyvateľov.“

Rokovanie Predsedníctva ZMOS s relevantnými politickými stranami sa uskutoční v dňoch 14. a 15. januára 2020 v priestoroch Kancelárie ZMOS na Bezručovej ulici v Bratislave. O výsledkoch a priebehu bude ZMOS informovať na tlačovej besede, ale aj na februárovom rokovaní Rady ZMOS.

Autor: Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2020
Podľa predsedu ZMOS B. Trégera majú politické strany záujem o spoluprácu
Združenie miest a obcí Slovenska rokovalo s politickými stranami kandidujúcimi vo voľbách. Riešili sa predovšetkým témy, ako sú ekonomika, regióny, reforma verejnej správy, nájomné bývanie, odpadové hospodárstvo a odpady, sociálne služby a terénna sociálna práca, pozemkové úpravy či školstvo.
viac
06.08.2020
Komuniké z 5. zasadnutia Predsedníctva ZMOS
V poradí 5. zasadnutie Predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska sa venovalo hlavne problematike odpadového hospodárstva a Envirofondu.
viac
23.10.2020
Operatívna informácia k rokovaniam zastupiteľstiev
Združenie miest a obcí Slovenska sa intenzívne venuje usmerňovaniu a konzultáciám pre samosprávy vo vzťahu k organizovaniu a priebehu rokovaní obecných a mestských zastupiteľstiev v tomto náročnom období.
viac
02.06.2021
Rokovala sekcia inovácií, regionálneho rozvoja a cestovného ruchu
Témami utorkového rokovanie Sekcie inovácií, regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Rady ZMOS bola problematika integrovaných územných stratégií a miestnych akčných skupín v novom programovom období 2021-2027.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %