Streda 21.10.2020
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
09.01.2020 09:05

ZMOS pripravuje rokovanie s politickými stranami


Sídlo Kancelárie ZMOS na Bezručovej 9 v Bratislve. Snímka zdroj: ZMOS


Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v tradícii rokovaní s politickými stranami pred parlamentnými voľbami. V polovici januára 2020 sa preto uskutoční rokovanie Predsedníctva ZMOS s predstaviteľmi politických subjektov, ktoré dlhodobo vykazujú preferencie nad hranicou zvoliteľnosti.


Podľa Branislava Trégera, predsedu Združenia miest a obcí Slovenska: „Máme záujem naďalej pokračovať v udržiavaní korektných vzťahov a vo formáte rokovaní, ktorých obsah aj priebeh sú všeobecne prínosné. Myslím si, že tém na diskusiu je pomerne veľa a samotný priebeh rokovaní naznačí ďalšie smerovanie Slovenska po februárových parlamentných voľbách. Od týchto rokovaní očakávame diskusie zamerané na potreby, problémy a trendy, ktoré sa v rôznej intenzite týkajú činnosti miestnej územnej samosprávy a tiež na východiská a riešenia v prospech miest, obcí a ich obyvateľov.“

Rokovanie Predsedníctva ZMOS s relevantnými politickými stranami sa uskutoční v dňoch 14. a 15. januára 2020 v priestoroch Kancelárie ZMOS na Bezručovej ulici v Bratislave. O výsledkoch a priebehu bude ZMOS informovať na tlačovej besede, ale aj na februárovom rokovaní Rady ZMOS.

Autor: Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2017
V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS
Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
14.10.2018
Rada ZMOS prijala zásadný postoj k aplikácii zákona o sociálnych službách
Združenie miest a obcí Slovenska sa na ostatnom rokovaní Rady ZMOS venovalo aj aplikačnej praxi zákona o sociálnych službách v podmienkach miest a obcí.
viac
02.07.2019
Rada ZMOS zvolila podpredsedov združenia
Rada Združenia miest a obcí Slovenska sa 1. júla 2019 v Liptovskom Jáne na svojom poslednom rokovaní pred letom venovala personálnym otázkam, zložením odborných sekcií a tiež aktuálnej legislatíve.
viac
17.01.2020
Podľa predsedu ZMOS B. Trégera majú politické strany záujem o spoluprácu
Združenie miest a obcí Slovenska rokovalo s politickými stranami kandidujúcimi vo voľbách. Riešili sa predovšetkým témy, ako sú ekonomika, regióny, reforma verejnej správy, nájomné bývanie, odpadové hospodárstvo a odpady, sociálne služby a terénna sociálna práca, pozemkové úpravy či školstvo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %