Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
11.06.2024 12:10

ZMOS rokoval s Aqua4um o úspore v nakladaní s odpadovými vodami


Ilustračná snímka z rokovania (Zdroj: ZMOS)


Predseda ZMOS Jozef Božik včera (10. júna) rokoval s konateľom spoločnosti Aqua4um, s.r.o. Tomášom Matulíkom o inovatívnych riešeniach v oblasti vodárenstva a kanalizácie.


Združenie miest a obcí Slovenska vytvára platformu na spoluprácu, ktorá bude viesť k znižovaniu nákladov a efektívnej a kvalitnej verejnej službe na miestnej úrovni a preto rokovalo so spoločnosťou Aqua4um o samočistiacich čerpacích staniciach odpadových vôd.

 Spoločnosť prináša inovatívne riešenie pre prevádzkovateľov čerpacích staníc odpadových vôd, či už vodárenské spoločnosti, obce alebo tretie strany. „Cieľom je šetriť náklady samosprávam, a práve toto riešenie z dlhodobého hľadiska prináša úspory z rozsahu v odvetví prevádzkovania verejných kanalizácii,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik počas rokovania.

Podľa konateľa spoločnosti Tomáša Matulíka sa znižovanie nákladov nezaobíde bez inovácií. Na porazenie dnešného trendu prudko rastúcich cien a nákladov, ktorý sa nevyhol ani odvetviu prevádzkovania verejných kanalizácií, sú potrebné inovačné riešenia, akým je aj zariadenie Pump Protector®, ktorého inštalácie už dnes vykazujú v prevádzkovej praxi minimálne 80% úsporu nákladov na chod čerpacích staníc odpadových vôd.

Najkritickejší problém v činnosti čerpacích staníc odpadových vôd, je akumulácia a vytváranie zhlukov tuhého odpadu (vlhčené utierky, handry, malé časti tkanín a rôzne hygienické potreby), ktoré dokážu v krátkom čase upchať a znefunkčniť čerpadlá v čerpacích staniciach odpadových vôd. Následné mechanické odstraňovanie týchto zhlukov pomocou ľudskej pracovnej sily, vytvára nielen funkčné výpadky čerpacích staníc, ale predovšetkým aj najväčšiu záťaž v ich prevádzkových nákladoch. Inovatívne riešenie spoločnosti celý proces čistenia a odstraňovania zhlukov tuhého odpadu automatizuje a posúva tak technologickú úroveň čerpacích staníc do kategórie bezobslužných samočistiacich prevádzok.

Pokračovaním aktivít medzi ZMOS a Aqua4um bude spolupráca na inovatívnych riešeniach v oblasti odpadových vôd a uzatvorenie memoranda o vzájomnej spolupráci.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2020
Rada ZMOS rokovala s ministrom Eduardom Hegerom
V poradí 9. rokovanie Rady ZMOS rozhodlo o októbrovom rokovaní 31. snemu ZMOS. Venovalo sa aj aktuálnej situácii a členovia Rady ZMOS tiež diskutovali s ministrom financií SR Eduardom Hegerom.
viac
06.08.2020
Komuniké z 5. zasadnutia Predsedníctva ZMOS
V poradí 5. zasadnutie Predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska sa venovalo hlavne problematike odpadového hospodárstva a Envirofondu.
viac
18.12.2020
Komuniké zo 7. rokovania Predsedníctva ZMOS
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal na včerajší deň (17. 12) v poradí 7. rokovanie Predsedníctva ZMOS. Kľúčovými témami boli ekonomika, eurofondy aj aktuálna legislatíva.
viac
14.01.2021
Vyhlásenie ZMOS k zvukovej nahrávke z rokovania vlády SR
Združenie miest a obcí Slovenska reaguje na publikovanú zvukovú nahrávku z rokovania vlády SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %