Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
13.05.2024 12:05

ZMOS rokoval s predstaviteľmi Ministerstva financií SR


Ilustračná snímka z rokovania


Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rokovalo so štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Radovanom Majerským a s ďalšími predstaviteľmi rezortu financií.


„Išlo o pokračovanie rokovaní medzi Ministerstvom financií SR a ZMOS-om na tému financovania miestnej územnej samosprávy na Slovensku a vyhliadky na riešenie chýbajúcich zdrojov pre rok 2024. Budúci týždeň v rokovaniach pokračujeme na Úrade vlády SR so splnomocnencom vlády SR pre sociálny dialóg Vladimírom Faičom,“ informoval predseda ZMOS Jozef Božik po rokovaní, ktoré sa v priestoroch Mestského úradu v Partizánskom konalo v piatok 10. mája 2024.

Spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Radovanom Majerským sa na stretnutí zúčastnil aj riaditeľ sekcie rozpočtovej politiky Ministerstva financií SR Alexander Cirák a riaditeľ odboru financovania územnej samosprávy Ministerstva financií SR Jozef Mikš.

ZMOS na rokovaní zastupoval aj jeho podpredseda, predseda Komory miest ZMOS a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, podpredseda Komory miest a člen predsedníctva ZMOS,  primátor Zvolena Vladimír Maňka, podpredsedníčka ZMOS a predsedníčka Komory obcí ZMOS, starostka obce Janova Lehota Božena Kováčová a ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.08.2020
Návratná finančná výpomoc
Ministerstvo financií Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky materiál „Návrh na poskytnutie návratných finančných výpomocí obciam a vyšším územným celkom na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020“.
viac
26.11.2020
Ministerstvo bude spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy
Ministerstvo financií (MF) SR bude veľmi intenzívne spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy.
viac
07.07.2021
Prognóza daňových a odvodových príjmov na roky 2020 až 2024
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti, že Výbor pre daňové prognózy na svojom 64. zasadnutí predstavil prognózou daňových a odvodových príjmov na roky 2020 až 2024, ktorá vychádza z júnovej makroekonomickej prognózy.
viac
29.12.2021
MIRRI je otvorené diskusii o podiele spolufinancovania samospráv
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) spolu s Ministerstvom financií SR sú otvorené diskusiám o podiele spolufinancovania samospráv na eurofondových projektoch v novom programovom období na roky 2021 - 2027.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %