Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
18.01.2021 04:30

ZMOS rozširuje servis kvôli testovaniu


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska od prvej vlny COVID- 19, aj počas jesenného testovania zabezpečovalo pomerne široký informačný a metodický servis pre samosprávy. Koncom minulého týždňa poskytlo mestám a obciam bezplatný rezervačný systém. Dnes svoje služby rozširuje.


„Pozorne sme sa oboznámili s manuálom k testovaniu, ako aj s uznesením vlády SR. Oceňujeme, že časť našich pripomienok bola akceptovaná, a to vrátane súčinnosti samospráv s príslušnými okresnými úradmi aj samosprávnymi krajmi, čo nám doposiaľ výrazne chýbalo. Napriek tomu, že mestá a obce majú výrazné skúsenosti s doterajším testovaním, vidíme možné riziká, ktoré bude potrebné riešiť individuálne. Napríklad likvidáciu nebezpečných odpadov, nedostatok zdravotníckeho personálu, prípadne operatívnosť v rozhodovaní regionálnych úradov verejného zdravotníctva a pod. Práve preto sme zriadili špeciálnu emailovú adresu, ktorou chceme urýchliť výmenu informácií medzi regiónmi, vo vzťahu k centrálnej vláde a krízovému riadeniu,“ hovorí predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger.

Združenie miest a obcí Slovenska, ktorého členom je 95 % samospráv je v regiónoch etablované na úrovni 61 regionálnych združení. Práve predsedom regionálnych združení je k dispozícii emailová adresa, prostredníctvom ktorej budú môcť operatívne informovať Kanceláriu ZMOS o aplikačnej praxi, prípadných problémoch a riešeniach vo svojich regiónoch. Tie následne bude ZMOS využívať na úrovni krízového štábu, v komunikácii s príslušnými ministerstvami a tiež ako mimoriadne cenné informácie pre nevyhnutné zmeny vo fungovaní krízového riadenia na každej z úrovni riadenia štátu.

Autor: (Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2020
Samosprávy náročné úlohy pri testovaní zvládli
Slovenské mestá a obce náročné úlohy, ktoré boli potrebné pre zabezpečenie celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, zvládli. Po druhom kole celoplošného testovania, ktoré sa realizovalo počas uplynulého víkendu to skonštatoval predseda ZMOS B. Tréger.
viac
07.01.2021
Vyhlásenie ZMOS k urýchlenej potrebe testovania obyvateľov
Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska ako najreprezentatívnejšieho zástupcu 95 % miest a obcí na Slovensku apeluje na potrebu rýchleho a efektívneho prístupu k testovaniu obyvateľov.
viac
19.01.2021
Mestá umožnia svojim obyvateľom dať sa otestovať cez víkend
Všetkých 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska (ÚMS) a žije v nich takmer 2 milióny obyvateľov, umožní svojim obyvateľom dať sa cez víkend otestovať.
viac
01.04.2021
ZMOS chce pomôcť MOMkám s agendou pri testovaniach
Združenie miest a obcí Slovenska po rezervačnom systéme Bookio, ktorý je pre testovanie na COVID-19 využívaný bezplatne a portáli o MOMkách na dlani avizuje ďalšiu pomoc samosprávam. Aktuálne sa týka byrokracie pri vedení MOMiek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %