Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
15.05.2021 08:00

ZMOS vyjadruje úprimnú sústrasť rodine Milana Ftáčnika


Milan Vtáčnik. Snímka: (tasr)


Združenie miest a obcí Slovenska so zármutkom prijalo informáciu o úmrtí Milana Ftáčnika.


Združenie miest a obcí Slovenska s hlbokým zármutkom prijalo informáciu o úmrtí Milana Ftáčnika, bývalého poslanca parlamentu, ministra školstva, starostu Mestskej časti Bratislava Petržalka aj primátora hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý dlhé roky mimoriadne aktívne pôsobil v orgánoch Združenia miest a obcí Slovenska. Napokon aj v tomto období spolupracoval so združením v konkrétnych oblastiach.

Milan Ftáčnik bol trpezlivý, rozhľadený a mal mimoriadny cit formulovať riešenia kompromismi. Práve to z neho robilo človeka, ktorý pri rozhodovaní presadzoval argumenty a bol pritom otvorený náročným diskusiám. Mal obrovský cit pre pochopenie a mimoriadny záujem rozvíjať samosprávu. Do politiky vnášal pokoru a ľudskosť, energiu meniť veci a mal silu pomáhať aj keď svoju silu strácal.

Úprimnú sústrasť rodine a pozostalým.

Združenie miest a obcí Slovenska.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.09.2016
ZMOS má kanceláriu prvého kontaktu
Kancelária prvého kontaktu je v prevádzke počas pracovných dní formou telefonickej ústredne, cez ktorú sa zabezpečuje telefonická operatíva s jednotlivými zamestnancami.
viac
10.09.2018
VÚC očami komunálu
Združenie miest a obcí Slovenska dnes spúšťa prieskum zameraný na vnímanie vyšších územných celkov primátormi miest a starostami obcí.
viac
07.10.2018
Školenie k zmenám vo verejnom obstarávaní je informačnou výhodou
Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s prípravou samospráv na zmeny v Zákone o verejnom obstarávaní pripravuje seminár, ktorý bude teoretickým vstupom obohateným o konkrétne príklady a ktoré bude vedené priamo odborníkmi, ktorí sa na tvorbe novely priamo podieľali.
viac
23.07.2019
Samosprávy potrebujú inventúru kompetencií
Združenie miest a obcí Slovenska iba pred nedávnom zrealizovalo prieskum zameraný na kompetenčnú výbavu miestnej územnej samosprávy. Z prieskumu okrem iného vyplýva výrazná potreba inventúry kľúčových originálnych kompetencií miest a obcí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %