Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
11.04.2020 11:25

ZMOS vyrokoval bezplatný systém pre samosprávy


Snímka zdroj: (pcrevue.sk).


V aktuálnom období je nesmierne dôležitá komunikácia, ktorá sa stále viac presúva z osobných stretnutí a rokovaní do virtuálneho prostredia. Združenie miest a obcí Slovenska uvítalo ponuku spoločnosti Microsoft a prichádza k samosprávam s technologickými riešeniami.


Technologické riešenia výrazne pomôžu samosprávam aktívne komunikovať vo vnútri aj navonok. Jedným z nástrojov na elektronickú tímovú komunikáciu je produkt Microsoft Teams ktorý je súčasťou balíka Office 365 spoločnosti Microsoft. Umožňuje komunikáciu viacerými formami, ktorá vie v tomto období pomôcť samosprávam.

„Mestá a obce sú v mimoriadnej zložitej situácii. Riešia svoj bežný chod, pripravujú zložité rozhodnutia, sú mimoriadne aktívne v oblasti prevencie vo vzťahu k šíreniu nebezpečného vírusu. Zároveň patria medzi najväčších zriaďovateľov škôl, školských zariadení, ale aj zariadení v oblasti sociálnych služieb a mnohé majú svoje vlastné komunálne podniky. Preto vítam ponuku spoločnosti Microsoft, ktorú chápem ako prejav spoločenskej zodpovednosti a podanú pomocnú ruku v tomto náročnom období,“ hovorí predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger.

Slovenské samosprávy budú môcť na základe ponuky Microsoftu 6 mesiacov využívať softvérový balík Office 365 vo verzii E1 zdarma. Tento produkt umožňuje prácu so súbormi a ich zdieľanie v tímoch, video službu, platformu na on-line schôdze a videokonferencie. Po uplynutí šiestich mesiacov budú môcť užívatelia naďalej používať platformu Microsoft Teams bezplatne a v prípade záujmu naďalej používať službu Office 365, si môžu zakúpiť licenciu na tento produkt za zvýhodnenú cenu. Produkt Office 365 E1 je a naďalej bude bezplatne k dispozícii pre školy a neziskové organizácie.

Združenie miest a obcí Slovenska bude na svojom webe informovať samosprávy o možnostiach nasadenia spomínaných produktov spoločnosti Microsoft do prostredia konkrétnych mestských a obecných úradov. Zároveň ju ZMOS využije aj ako nástroj vnútornej komunikácie najmä vo svojich  odborných sekciách, prípadne aj niektorých orgánov ZMOS.

Autor: (Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2020
SK8: V krátkom čase bude nevyhnutné prijať viaceré legislatívne opatrenia
Súčasná krízová situácia vyvolaná šírením koronavírusu a následné opatrenia súvisiace s aktivovaním núdzového stavu výrazne obmedzujú aj riadne fungovanie zastupiteľských orgánov krajskej, ako aj miestnej samosprávy.
viac
11.04.2020
B. Tréger: Regionálne školstvo potrebuje rýchle zmeny a pomoc
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger požiadal ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o urýchlené rokovanie. Navrhovanými témami sú financie a zmeny viacerých školských zákonov.
viac
14.04.2020
Kríze sa najlepšie čelí tvárou v tvár
Situácia s pandémiou COVID-19 sa mení každý deň. Aby mestá a kraje ochránili svojich obyvateľov, musia rýchlo prijímať kvalitné opatrenia. Na tých sa však nedá dohodnúť bez diskusie – no ako všetko dôkladne prebrať, ak sa nemáme stretávať?
viac
16.06.2020
Väčšina samospráv komunikuje elektronicky
Výrazný počet samospráv komunikuje elektronicky a rozumie všetkým povinnostiam vykonávaným elektronickou formou, ktoré sú nevyhnutné pre zabezpečenie výkonu verejnej moci. Aj to vyplýva z nedávneho prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %