Piatok 14.05.2021
Dnes má meniny 
Bonifác
°C
03.05.2021 10:35

Zo starých topoľov na Liptove vyrobili nové lavičky


Snímka zdroj: (FB / Mesto Liptovský Mikuláš).


Prostredie v okolí cyklochodníka na Nábreží v Liptovskom Mikuláši skrášľujú nové lavičky z pňov starých topoľov. Nedávno vyrúbané stromy tak našli nové využitie. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


„Nové lavičky sú pamiatkou na vyrúbané staré topole s funkčným využitím do budúcnosti. Veríme, že ich obyvatelia, ale aj turisti naplno využijú a pri prechádzkach či športových aktivitách im poskytnú príjemné miesto na posedenie a odpočinok,” uviedla Čapčíková.

Lavičiek je celkom päť, tri sú širšie, dve jednomiestne. Kmene pred výrobou lavičiek upravili, aby odolali vplyvom poveternostných podmienok.

Vyrúbané staré topole nahradilo 60 kusov dubov letných, na ktorých je lístie aj v zimnom období. „Dub dorastie do výšky 20 až 25 metrov, odolá silným vetrom, je cenný pre svoju ekologickú funkciu a zvýši biodiverzitu územia,” dodala hovorkyňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.04.2019
V centre mesta pribudnú nabíjacie miesta pre elektrobicykle
Nabíjacie miesta pre elektrobicykle pribudnú tento týždeň na štyroch miestach v centre Liptovského Mikuláša. Radnica chce takýmto spôsobom vyjsť v ústrety moderným trendom a podporiť ekologické formy dopravy.
viac
16.10.2019
Prestarnuté topole v Liptovskom Mikuláši nahradí zdravý a nižší porast
Liptovskomikulášska radnica zvyšuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti so stavom drevín v meste. Prestarnuté stromy plánuje vyrúbať a nahradiť nižším zdravým porastom.
viac
12.02.2020
Na výstavbu cyklochodníka získal Liptovský Mikuláš takmer 400 000 eur
V Liptovskom Mikuláši pribudne nový úsek chodníka pre cyklistov. Napojí sa na existujúci cyklochodník pri brehu Váhu a končiť bude v Liptovskej Ondrašovej pred mostom ponad Jalovčianku. Na jeho vybudovanie získala radnica 388 442 eur z eurofondov.
viac
20.01.2021
Cintorín Vrbica by sa mal rozšíriť o kolumbárium
Cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši by sa mal počas dvoch rokov rozšíriť o kolumbárium. Do ideovej architektonickej súťaže dodali ateliéry päť návrhov, vyhrali architekti Katarína Šiarniková a Juraj Šiarnik. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %