Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
16.04.2024 05:10

Zoborské ferraty sprístupnia v máji


Snímka zdroj: Teraz.sk


Nová turistická sezóna na zoborských ferratách sa začne 1. mája. Informovalo o tom Turistické informačné centrum (TIC) Nitra.


Zoborské ferraty sprístupnili v roku 2022. Ich vlastníkom je Krajská organizácia cestovného ruchu Nitriansky kraj, správcom je Zoborský skrášľovací spolok. "Pohyb na trasách je na vlastné riziko a s povinnou výbavou. Požičovňu ferratových setov nájdu turisti na mieste niekdajšej nástupnej stanice lanovky," pripomenuli prevádzkovatelia.         

Via Ferrata Zobor sa nachádza priamo pod vrcholom Pyramídy. Cesta k jednotlivým úsekom vedie po modrej turistickej značke. Z nej je odbočka priamo k ferratám, ktorá vedie cez kremencové pole. Turisti tu nájdu tri trasy. Trasa Dubová a Brezová merajú 60 metrov a tretia Výstupovka vedie skalami v dĺžke 12 metrov. Ferraty okrem toho ponúkajú aj 15 metrov dlhý lanový most.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2021
Jarné čistenie Zobora bude tento rok trvať štyri dni
Turisti a ochrancovia prírody budú aj tento rok čistiť Zobor a turistické chodníky od odpadkov a čiernych skládok.
viac
09.06.2021
Turisti môžu využiť ponuku letných prehliadok Nitry i zoborských vrchov
Turisti a návštevníci Nitry môžu už najbližší víkend využiť ponuku na pešie i cyklistické potulky mestom a zoborskými vrchmi. Prvá bezplatná prehliadka s názvom S batohom po nitrianskych kopcoch predstaví 12. júna geologické zaujímavosti zoborských vrchov.
viac
02.09.2022
Zoborské ferraty už slúžia turistom
Zoborské ferraty nad Nitrou už slúžia verejnosti. Do prevádzky ich oficiálne odovzdali 1. septembra. Pod vrcholom Pyramídy ich dala vybudovať krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR).
viac
19.04.2023
Zoborské ferraty sprístupnia už o niekoľko dní
Nová turistická sezóna na zoborských ferratách sa začne 1. mája a potrvá až do 1. decembra. Na svojej webovej stránke o tom informovali ich prevádzkovatelia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %