Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
15.03.2016 10:00

ŽSK vybuduje v Spojenej škole na Rosinskej ceste športové centrum


V Spojenej škole na Rosinskej ceste má vyrásť športové centrum. (Foto: googlemaps)


Moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne študentom aj obyvateľom Žiliny priestor pre športové vyžitie, chce Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vybudovať v Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline.


"Odkedy sa ŽSK stal zriaďovateľom stredných škôl, je naším cieľom investovať do budov a zariadení, ktoré do tej doby nikto v potrebnej miere nemodernizoval. Generačný dlh, ktorý sme spolu so školami prevzali, sa nám darí znižovať aj v prípade Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline. Od roku 2006 sme do rôznych stavebných prác investovali už 1,6 milióna eur a výsledky tak môžeme vidieť napríklad aj priamo na budove internátu, ktorý minulý rok prešiel rekonštrukciou od zateplenia až po kompletnú výmenu okien," uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa riaditeľky Spojenej školy na Rosinskej ceste Márie Wienerovej je súčasťou školy okrem Strednej odbornej školy drevárskej aj jediné Športové gymnázium v pôsobnosti ŽSK. "Našim žiakom bol i cyklista Peter Sagan alebo úspešná snoubordistka Klaudia Medlová, ktorá je reprezentantkou Slovenskej republiky. A aj dnes sa môžeme pochváliť ďalšími nadanými a talentovanými športovcami, reprezentujúcimi nielen našu školu, ale celé Slovensko. Máme úspešných cyklistov, futbalistov, plavcov či tenistov," podotkla Wienerová. 

Vyrastie centrum športu

Cieľom ŽSK je preto vybudovať v Spojenej škole moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne nielen študentom, ale aj všetkým obyvateľom Žiliny priestor a možnosti na športové vyžitie. "Po investícii 237.000 eur na rekonštrukciu internátu plánujeme v tomto roku aj obnovu športovej haly. Na území krajského mesta je to jediná funkčná hala tohto typu, ktorá dokáže poňať divákov, športovcov a rôzne druhy športových zápasov či tréningov. Predpokladáme s finančnými nákladmi 800.000 eur, vďaka ktorým dostane budova novú tvár a stane sa dôstojným miestom pre šport v Žiline," dodal Blanár. Doplnil, že v tomto roku sa okrem rekonštrukcie haly uskutočnia na Rosinskej ceste aj ďalšie významné práce na obnove. Vo výške 100.000 eur sa už začala rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a za 120.000 eur vybuduje škola i novú kanalizáciu. "Obnova našich škôl je často náročná, pretože si vyžaduje vysoký objem financií, no postupujeme krok po kroku a aj vďaka podpore vlády, eurofondov či ďalších grantových programov môžeme pre študentov neustále zlepšovať podmienky na vzdelávanie a voľnočasové aktivity," uzavrel predseda ŽSK.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2016
Zo starej školy chcú spraviť centrum voľného času
Nevyužívaný objekt chcú v obci Dolná Ždaňa v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovať na Centrum voľného času Eleny Čepčekovej. Spisovateľka, ktorá je známa najmä svojou tvorbou pre deti a mládež, sa v obci narodila.
viac
04.05.2016
Žilinský kraj vybuduje nové športoviská a podporí šport v školách
Žilinská župa rozdelila 40-tisíc eur pre 24 projektov stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
05.12.2016
Sneh priniesol radosť i bežkárom
Milovníci zimných športov uvítali snehovú nádielku, ktorá v posledných dňoch zasiahla Žilinský kraj.
viac
02.11.2020
Kultúrno-kreatívne centrá dostávajú zelenú
Ministerka kultúry SR Natália Milanová podpísala prvé rozhodnutia o schválení projektov na budovanie kreatívnych centier. Na prvé štyri projekty predložené v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sa rozdelí nenávratný finančný príspevok 43,5 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %