Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
01.07.2020 07:30

Župan odovzdal vysvedčenia


Žiaci ZŠ a Gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej v Bratislave. Snímka zdroj: (bsk).


Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia žiakom ZŠ a Gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej v Bratislave a Strednej priemyselnej školy strojníckej na Fajnorovom nábreží v Bratislave.


„Bol to náročný a špecifický polrok. Pandémia nás všetkých zasiahla, školy, učiteľov aj žiakov a postavila pred nové výzvy. Z klasického vyučovacieho procesu museli prejsť do online prostredia, učiť sa nové veci, žiakom sa zase pomenil režim. Ale zvládli to a za to im patrí veľké ďakujem. Verím, že najhoršie je za nami. Teraz je na čase si oddýchnuť a užiť dvojmesačné voľno, načerpať sily na september, lebo rozbeh bude asi ťažký,” vyjadril sa Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja je 54 škôl, ktoré spolu v tomto školskom roku navštevovalo 18 649 žiakov. Za normálnych okolností by si tak dnes vysvedčenia prevzalo takmer 19 tisíc žiakov.

Bratislavský župan odovzdal vysvedčenia žiakom ZŠ a Gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej v Bratislave a to prváčikom, žiakom 6. ročníka a gymnazistom 1. ročníka. Gymnázium je jednou z dvoch stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislavskom kraji, kde dochádzajú žiaci nielen z Bratislavy a okolitých obcí, ale aj z Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Košického kraja.

Vysvedčenia z rúk predsedu BSK Juraja Drobu dostali aj žiaci 3. ročníka Strednej priemyselnej školy strojníckej na Fajnorovom nábreží v Bratislave. Pýši sa nielen historickou budovou a vyše stopätnásť ročnou tradíciou v odbornom vzdelávaní, ale aj najmodernejšou technikou a automatizovanými výrobnými linkami.

Autor: (Lucia FORMAN, hovorkyňa BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Festival svetla rozžiari kraj
V sobotu sa bratislavské ulice opäť ponoria do žiare svetiel, ktorú prinesie už druhý ročník umeleckého podujatia Biela noc.
viac
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
15.05.2017
208. výročie obliehania Bratislavy Napoleonom
Podujatím s názvom „Ubránili sme sa“ si Bratislavský samosprávny kraj pripomenie 208. výročie obliehania Bratislavy Napoleónom v dňoch 19. - 21. mája 2017 v Sade Janka Kráľa a na Tyršovom nábreží v Petržalke.
viac
20.09.2019
BSK: Európska komisia odobrila návrh župy
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba spolu s deväťčlennou skupinou poslancov župného Zastupiteľstva apeloval v Bruseli za akútnu potrebu navyšovania kapacít základných škôl v obciach Bratislavského kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %