Pondelok 21.09.2020
Dnes má meniny 
Matúš
°C
27.02.2020 01:55

Zvýšenie počtu zamestnancov MsÚ rozpočet nezaťaží


Mestský úrad v Michalovciach.


Mestský úrad (MsÚ) v Michalovciach podstúpi od 1. marca zmenu v organizačnej štruktúre, rozšíri tiež počet svojich zamestnancov.


Vyplýva to z informatívnej správy, ktorú poslanci mestského zastupiteľstva odobrili na svojom utorkovom (25. 2.) zasadnutí. Výdavky samosprávy tento krok výrazne neovplyvní, uviedol to primátor mesta Viliam Zahorčák.

„Už dlhšie máme problémy na niektorých konkrétnych útvaroch nášho mestského úradu,” ozrejmil Zahorčák dôvod, prečo sa mesto rozhodlo zvýšiť počet svojich zamestnancov o päť pracovníkov. Ako doplnil, ide najmä o útvary, na ktorých mesto realizuje prenesený výkon štátnej správy, matriku a stavebný úrad. Matričný úrad v Michalovciach slúži okrem mesta ďalším siedmim obecným samosprávam, stavebný úrad 23 obciam. Na oboch týchto úradoch a tiež na útvare primátora bude od 1. marca pracovať o jedného zamestnanca viac.

Ako uvádza dôvodová správa k organizačným zmenám, zvýšenie počtu zamestnancov v útvare primátora súvisí s "podstatným nárastom personálnej agendy". Ďalší dvaja novozamestnaní pracovníci majú posilniť odbor informatizácie a grantov. Podľa primátora ide o pozície "prechodné". „Niektoré projekty, do ktorých sme sa pustili a boli aj úspešné, umožňujú aj refundáciu mzdových nákladov na ľudí, ktorí sa danej problematike venujú,” vysvetlil.

Refundácia mzdových nákladov v súvislosti s pozíciami viažucimi sa k projektom je prvou skutočnosťou, prečo sa Zahorčák neobáva vplyvu rozšírenia personálneho obsadenia úradu na mestské výdavky. Druhou je samotný princíp, na akom fungujú matričný a stavebný úrad. „Pri obidvoch pozíciách, v rámci toho, že ide o prenesený výkon štátnej správy, by mali prísť aj dotácie zo štátu na ich činnosť,” vysvetlil Zahorčák s tým, že na chode oboch úradov by sa mali finančne podieľať aj obce, ktoré ich využívajú.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
Prievidza bude budúci rok hospodáriť s viac ako 33,5 miliónmi eur
Prievidza plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 33,5 milióna eur. Základný dokument mesta dnes jednohlasne odobrili na svojom rokovaní mestskí poslanci.
viac
30.11.2017
Prievidza plánuje v budúcom roku hospodáriť s viac ako 35,6 milióna eur
Prievidza plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 35,6 milióna eur. Vyplýva to z jeho návrhu, ktorý samospráva zverejnila na oficiálnej internetovej stránke mesta.
viac
02.01.2018
Nitra má projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za vyše štyri milióny eur
Nitrianska radnica má pripravené projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za viac ako štyri milióny eur. V prípade, že sa na ne nájdu peniaze v mestskom rozpočte, mohli by sa zrealizovať už v roku 2018.
viac
19.05.2020
Hriňová čaká výpadky príjmov z podielových daní viac ako 292 000 eur
Výpadok príjmov z podielových daní vo výške viac ako 292 000 eur očakáva v tomto roku samospráva podpolianskeho mesta Hriňová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %