Streda 27.09.2023
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
09.09.2023 08:05

Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v Karlovej Vsi


Ilustračná snímka (TASR)


Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v bratislavskej Karlovej Vsi. Najčastejšie ich hlásia z lokalít ako Líčšie údolie, Nad lúčkami, Karloveská či Fadruzsova ulica. Informuje o tom na sociálnej sieti mestská časť.


Samospráva cituje riaditeľa Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Bratislava - mesto Miloša Mašleja, podľa ktorého s končiacim sa letom dostávajú omnoho viac podnetov na pohyb diviakov v intraviláne hlavného mesta, a taktiež na území Karlovej Vsi.         

Na ich výskyt v uplynulých dňoch upozornila aj bratislavská mestská časť Vajnory. Išlo najmä o okolie Jurskej cesty (ulica Na doline) a priľahlé kukuričné a slnečnicové polia. V lokalite zaznamenali približne 40 diviakov vrátane samíc s mláďatami.         

Bratislava dlhodobo rieši problém s diviakmi. Ak ľudia zbadajú diviaky v obývanom území, mali by kontaktovať mestskú políciu na čísle 159. K diviakom sa netreba zbytočne približovať, ľudia by ich nemali kŕmiť, fotografovať, natáčať z tesnej blízkosti alebo provokovať hádzaním kameňov či iných predmetov. Obozretnosť sa týka aj psičkárov, svojich psov by mali mať na vôdzke.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2017
Modernizáciu Karloveskej radiály chcú urobiť rýchlo a kvalitne
Modernizáciu Karloveskej radiály chce hlavné mesto urobiť čo najrýchlejšie, zároveň však spôsobom, ktorý bude minimalizovať riziko reklamácií a vynútených opráv chvatne a nekvalitne vykonanej práce. Vo vysielaní relácie spravodajskej televízie Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
21.11.2020
V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne nový park
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších.
viac
26.05.2021
Bratislava vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Jurigovho námestia
Hlavné mesto Bratislava v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy a mestskou časťou Karlova Ves vyhlásil architektonicko-krajinársku súťaž na rekonštrukciu verejných priestranstiev na Jurigovom námestí.
viac
07.07.2023
Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie do PAAS, plánuje tri zóny
Bratislavská Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie celomestského systému regulovaného parkovania (PAAS). Mestská časť plánuje tri parkovacie zóny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %