Pondelok 25.06.2018
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
21°C Bratislava
01.06.2017 04:59

Digitálny zošit na Triedime.sk zožal obrovský úspech


Triedime hrou - digitálny pracovný zošit.


Až 6739 platných súťažných vyplnení digitálneho pracovného zošita. Taká je bilancia súťaže s názvom Triedenie hrou organizovanej spoločnosťou ENVI - PAK. Okrem vecných cien si žiaci základných a stredných škôl odniesli plno vedomostí z oblasti triedenia odpadov.


ENVI - PAK totiž predstavil úplne novú vzdelávaciu pomôcku – 16-stranový pracovný zošit, ktorý učí, ako správne triediť odpad. Okrem printovej podoby vznikla aj jeho digitálna podoba na stránke Triedime.sk. S digitálnou verziou pracovného zošita ENVI - PAK pripravil súťaž, ktorej vyhodnotenie bolo symbolicky naplánované na Medzinárodný deň detí.

Výhercovia súťaže

Šimon Moravčík – ZŠ Ludrová – obec Ludrová

Nora Sepešiová – ZŠ Mierová 1 – mesto Strážske

Ema Mitrová – ZŠ Bernolákova ul. 1061 – mesto Vranov nad Topľou

Do súťaže sa mohli zapojiť všetky deti základných a stredných škôl Slovenska v čase od 16. mája do 1. júna 2017 do 10:00 hod. Podmienkou bolo vyplnenie deviatich súťažných úloh pracovného zošita a vyplnenie kontaktného formulára. Každý z nich sa mohol do súťaže zapojiť viackrát a tým zvýšiť svoju šancu na výhru.

O čo sa hralo?

Nebolo nutné získať plný počet „zelených bodov“, ale prejsť všetkými úlohami, pretože výhercovia boli 1. júna losovaní. Traja šťastlivci získali športovú výbavu na leto (skateboard, bedmintonový set, stolnotenisovú súpravu, volejbalovú loptu a loptu na vodné pólo, frisbee a kvôli správnemu pitnému režimu i športovú fľašu na vodu), každý v hodnote 50 €. Najväčším benefitom však zostávajú hlavy plné vedomostí. ;)

V priebehu sedemnástich hracích dní sa do súťaže zapojili tisícky účastníkov. Platných súťažných vyplnení bolo v deň vyhodnotenia neskutočných 6739. Dúfame, že detí, ktoré budú vypĺňať pracovný zošit, bude pribúdať aj po skončení súťaže. A nielen detí. Podučiť sa môžu aj dospelí.

Autor: (pš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.08.2016
Triediť odpad vedia aj malé deti. Osobný príklad hrá veľkú rolu
Triedenie je nákazlivé, s deťmi triedia aj rodinní príslušníci a priatelia. Cez deti môžeme zvyšovať environmentálnu uvedomelosť rodičov. Že triediť odpad v útlom veku je možné, nám v rozhovore potvrdila Helena Burdová z Martina, riaditeľka a zriaďovateľka Súkromnej materskej školy Ďatelinka.
viac
17.01.2017
Slovensko je s triedením odpadov na začiatku dlhej cesty
„Ľudia musia pochopiť zmysel triedenia odpadov a začať sami od seba,“ hovorí riaditeľka pre komunikáciu a marketing v a.s. ENVI - PAK Silvia Nosálová.
viac
23.01.2017
Ľahostajnosť, apatia a nezáujem. Taký je svet v detských videách
Dve prvé miesta a špeciálna cena. Taká je bilancia súťaže o Skvelé zelené video, v ktorej mali žiaci základných škôl ukázať, čo vedia o triedení odpadu a jeho recyklácii.
viac
17.05.2017
Školáci, súťažte! Digitálny pracovný zošit vás s triedením odpadu aj zabaví
Pre školopovinné deti je tu nová online pomôcka - digitálny pracovný zošit, ktorý ich naučí triediť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %