Streda 25.04.2018
Dnes má meniny 
Marek
13.7°C Bratislava
24.04.2017 03:44

Musí vznikať toľko odpadu? Zmeňme svoje nákupné správanie.


Ilustračná snímka.


Nákup nových džínsov? Ďalšie topánky? Modernejší mobil? Každý nákup odnášate v papierovej taške alebo novej igelitke? Denne nakupujeme množstvo výrobkov a s nimi aj obaly, ktoré sa skôr či neskôr stanú odpadom.


Kupujeme balené potraviny, drogériu, ale aj ostatné veci z papiera, plastu či skla. No pri mnohých z nich máme na výber, ako ich zabalíme a prinesieme domov. Aj vy si v obchode balíte každý kus zeleniny alebo ovocia do osobitného sáčku? Potom hravo miniete namiesto jedného aj tri plastové vrecká a ešte celý nákup odnesiete v niekoľkých igelitových taškách. Spoločnosť ENVI - PAK bojuje za zníženie tvorby odpadov, a preto zverejnila edukačné video, ktoré nás naučí netvoriť zbytočný odpad.

Vzniklo pri príležitosti Dňa Zeme ako výchovná pomôcka nielen pre deti, ich učiteľov a environmentálnych pracovníkov. ENVI - PAK takto pokračuje vo výchovnovzdelávacom programe pre širokú verejnosť, ktorý naštartoval v minulom roku. Pre tieto účely vznikla aj webová stránka www.triedime.sk, ktorá sa dnes teší veľkej obľube.

Na skládkach dnes končí až 69 % všetkého nášho odpadu. Video „Musí vznikať toľko odpadu?“ vás na príklade počítačovej hry naučí nakupovať tak, aby ste už vopred rozmýšľali nad tým, ako ho tvoriť čo najmenej. Pretože prírodu najviac ochránime, ak odpad vôbec nevytvoríme. A keď už vznikne, správajme sa zodpovedne a vhadzujme ho do farebných kontajnerov! Nebuďme leniví a trieďme odpad – dáme mu nový život.

Edukatívne video si môžete pozrieť na sociálnej sieti Facebook.com/ZelenyBod alebo na Triedime.sk: http://www.triedime.sk/video/Musi-vznikat-tolko-odpadu

Autor: (ts-envi-pak)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Deň Zeme a vody v Lučenci
Priblížiť obyvateľom mesta Lučenec dôležitosť ekológie a zdravého životného prostredia bolo mottom podujatia venovaného Dňu Zeme a vody. Na Námestie republiky prišli stovky detí z miestnych základných škôl.
viac
28.03.2017
Témou poslednej Super školy boli ekologické hrozby
V Petržalke 21. marca odznela posledná prednáška v rámci projektu Super škola v tomto školskom roku. Mala názov Šieste vymieranie.
viac
20.04.2017
Štúrovo oslávi Deň zeme výsadbou stromov
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky sa aj v tomto roku zapája do osláv Svetového dňa Zeme, v piatok (21.4.) o 9.30 h v parku pred mestským úradom (MsÚ) symbolicky vysadia dreviny.
viac
19.04.2018
Deň zeme pripomenie Veľká jarná cyklojazda
Veľká jarná cyklojazda otvorí v nedeľu 22. apríla v Nitre sériu podujatí, ktoré sa budú konať pri príležitosti Dňa zeme. Cyklisti sa popoludní stretnú na Svätoplukovom námestí, aby sa centrom mesta presunuli k cyklotrase pri rieke Nitra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.10 %