Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
14.05.2024 02:05

BDC pripravuje Dobrobranie, prvý festival dobra na Slovensku


DOBRObranie 2024. (Zdroj: BDC)


Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) pripravuje podujatie s názvom Dobrobranie 2024, teda prvý festival dobra na Slovensku. Uskutoční sa na konci národného Týždňa dobrovoľníctva 25. mája v Sade Janka Kráľa.


Jeho hlavnou úlohou je predstaviť neziskové organizácie, ich poslanie či pomoc občianskej spoločnosti.         

"Neziskové organizácie, ktoré bežne pracujú s cieľovou skupinou zdravotne a sociálne znevýhodnených detí, prinesú ich najobľúbenejšie aktivity, ako napríklad montessori dielne či bocciu," približuje riaditeľka BDC Michaela Bagalová.         

Okrem aktivít pre deti predstavia neziskové organizácie návštevníkom napríklad aj výhody upcyklovania alebo ich naučia hrať spoločenské hry. Pripravené budú aj rikše, vyrábať sa budú taktiež edukačné pomôcky pre projekt Omamy. Predstaví sa napríklad Organizácia muskulárnych dystrofikov, združenia Samaria, Zvieratkovosk a Cesta von, nadácia Spolu s odvahou či materské centrum Budatko.         

Podujatie okrem aktívnej zábavy pre deti spojí aj Trh dobrovoľníctva. Záujemcovia o pomáhanie na ňom nájdu aktuálne dobrovoľnícke príležitosti.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2022
Hontiansku parádu Hrušov tento rok obec pripravuje
Letný folklórny festival Hontiansku parádu Hrušov v okrese Veľký Krtíš tento rok obec pripravuje. Potvrdila to Mária Augustínová z hrušovského obecného úradu.
viac
02.08.2022
Centrum ožije jubilejným 10. ročníkom festivalu Made in Slovakia
Centrum mesta Poprad opäť ožije festivalom Made in Slovakia. Jubilejný 10. ročník sa na Námestí sv. Egídia uskutoční od stredy 3. augusta do soboty 6. augusta.
viac
19.08.2022
Trnavská brána bude milovníkom folklóru otvorená od piatka do nedele
Program Otvárajte sa, trnafské brány odštartuje dnes - v piatok večer - 21. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Trnavská brána. Do nedele (21. 8.) prinesie stretnutia so slovenským folklórom v rôznych jeho podobách.
viac
13.09.2022
Bratislavu a Košice opäť prežiari Biela noc, 13. ročník sa začne 16. septembra
Festival súčasného umenia Biela noc sa vracia do Bratislavy a Košíc s bohatým medzinárodným zastúpením. Trinásty ročník podujatia sa začne v Bratislave v piatok 16. septembra, následne sa presunie do Košíc 23. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %