Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
18.03.2021 08:00

BSK pomáha aj tento rok pri výbere strednej školy


Banner.


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce pomôcť žiakom základných škôl aj tento rok pri výbere strednej školy, prináša preto opäť interaktívny online kvíz.


Pozostáva zo 16 otázok s predvolenými odpoveďami, ich výsledkom je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru. Prihlášky na stredné školy sa podávajú do 8. apríla. Kraj o tom informuje na svojej webovej stránke.

Cieľom kvízu je uľahčiť žiakom výber strednej školy, ale aj pomôcť zistiť viac o sebe, svojich záľubách a schopnostiach. „Výber strednej školy je jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka. Aj preto som rád, že budeme pri tom. Verím, že vyplnenie kvízových otázok ich nielen navedie tým správnym smerom, ale aj pobaví či odhalí dosiaľ nepoznané,” poznamenal predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavský kraj pripomína, že ponuku študijných odborov pripravuje každoročne nielen so zamestnávateľmi, ale aj s odborníkmi na zamestnanosť. Sleduje, o aké povolania bude o pár rokov záujem či to, čo budú od študentov vyžadovať zamestnávatelia. Podľa ich požiadaviek a výhľadov následne upravuje odbornú prípravu na stredných školách.

Niektoré z krajských škôl alebo odborov sú pritom jediné na Slovensku. Od septembra kraj takto otvára 12 nových odborov, napríklad na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) Karola Adlera, Strednej odbornej škole (SOŠ) chemickej vo Vlčom hrdle či Strednej priemyselnej škole (SPŠ) strojníckej na Fajnorovom nábreží. Na SPŠE na Hálovej ulici má pribudnúť odbor multimédiá. Kraj svojim študentom zároveň počas klasickej prezenčnej výučby ponúka viacero benefitov.

Prihlášky na stredné školy sa podávajú do 8. apríla. Prijímacie skúšky sa budú konať v termíne od 3. do 14. mája s ohľadom na to, či ide o odbory s alebo bez talentovej skúšky. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke kraja. Žiakom a rodičom, prípadne výchovným poradcom je zároveň k dispozícii aj stránka www.strednapremna.sk, na ktorej je dostupný aj interaktívny kvíz či brožúrka Končíš základku? Vyber si strednú podľa seba!.

BSK je zriaďovateľom 54 stredných škôl.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2020
Župa pomáha s výberom strednej školy prostredníctvom online kvízu
Výber strednej školy patrí medzi jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka. Pre uľahčenie výberu prináša Bratislavský samosprávny kraj (BSK) interaktívny online kvíz.
viac
19.01.2021
Karpatská nadácia poskytne podporu v programe Škola napriek korone
Karpatská nadácia opäť otvára program Škola napriek korone s cieľom podporiť nápady, ktoré by pomohli riešiť potreby prerušeného vzdelávacieho procesu.
viac
17.02.2021
Výber strednej školy má deviatakom uľahčiť nová brožúra a webstránka ŽSK
Ponuku stredných škôl pre žiakov posledných ročníkov základných škôl (ZŠ) prezentuje nová brožúra Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a webová stránka mojastredna.sk. Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej podávajú deviataci prihlášky na stredné školy do 8. apríla 2021.
viac
27.03.2021
BSK: Akú strednú školu si vybrať? Žiakom pomôže interaktívny kvíz
U niektorých žiakov je výber jasný už dávno, ale pre tých, ktorí sa ešte stále rozhodujú prináša Bratislavský samosprávny kraj (BSK) interaktívny online kvíz, ktorým vás prevedie obľúbený youtuber Asimister.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %