Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
28.10.2023 12:05

Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť


Ilustračná snímka


S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“. Tento rok pripadne akcia na 20. novembra.


Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky a počas minulých rokov sa do podujatia zapojilo viac ako 230 000 detí a dospelých.

Toto podujatie je v súčasnosti podujatím troch organizácií, ktoré zohrávajú významnú úlohu na poli ochrany detí pred násilím na Slovensku a v Čechách: Centrum Slniečko, n.o., Nitra, člen Koalície pre deti Slovensko, Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch, ktoré je organizačnou súčasťou MPSVR SR a Centrum Locika, z.ú., Praha.

„Do Bubnovačky sa môže zapojiť každý. Zapojiť sa môžu školy, spolky, firmy, banky, organizácie i rodiny doma. Príďte i vy 20. novembra na Námestie slobody a podporte deti, aby sa nebáli povedať nahlas, čo prežívajú,“ hovorí Mgr. Imrich Šoltés, koordinátor ochrany detí pred násilím.

Autor: (Zdroj: Infolist mesta Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.07.2018
Prievidza podporí súťaže detí so zdravotným znevýhodnením
Na základe odporučenia komisie Mestského zastupiteľstva pre starostlivosť o obyvateľov prispeje mesto Prievidza zo svojho rozpočtu v druhom polroku na aktivity zdravotne znevýhodnených detí dotáciou z rozpočtu mesta vo výške 500 eur.
viac
28.08.2020
Domino v Prievidzi otvorilo centrum pre deti s poruchami autistického spektra
Centrum sociálnych služieb (CSS) Domino v Prievidzi otvorilo špecializované zariadenie pre deti s autizmom. Služby tam poskytuje ambulantnou formou.
viac
06.10.2023
Mesto Prievidza podporí najmenších korčuliarov
Deti v predškolskom veku navštevujúce materské školy absolvujú v období od 15. septembra 2023 do 30. mája 2024 v priestoroch ľadovej plochy Zimného štadióna v Prievidzi kurz korčuľovania.
viac
23.11.2023
Mikuláš v Prievidzi - nedočkavosť a úprimná radosť
Aj takto sa dá opísať atmosféra blížiacich sa dní z pohľadu najmenších. Čoskoro si začnú čistiť čižmičky, aby v nich našli sladké prekvapenie. Pomaly sa totiž blíži deň sv. Mikuláša. Ten je pre nich jedným z najobľúbenejších dní v roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %