Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
19.10.2016 05:04

Deň otvorených dverí Ústavu pamäti národa


Ilustračná snímka: (int.).


Ústav pamäti národa pripravil na štvrtok 20. októbra 2016 Deň otvorených dverí ÚPN. V čase od 9. do 16. hodiny bude v jeho sídle na Miletičovej 19 a v Archíve ÚPN na Miletičovej 7 prezentovaná činnosť inštitúcie.


Podujatie je určené predovšetkým pre študentov, žiakov a pedagógov širokého spektra škôl, ale aj pre ostatnú verejnosť. Návštevníci sa zoznámia s činnosťou archívu, uvidia protomuzeálnu expozíciu a navštívia ďalšie oddelenia ústavu. K dispozícii im budú odborní zamestnanci, ktorí ich budú sprevádzať po jednotlivých oddeleniach a priblížia im náplň a spôsob práce. Pripravené sú výstavy dokumentov a program spestria prednášky odborníkov, multimediálne projekcie a dokumentárne filmy.

Návštevníci budú mať v dopoludňajších hodinách možnosť diskutovať s politickým väzňom, spisovateľom Rudolfom Dobiášom, popoludní s osobnosťou Novembra '89, poslancom NR SR Jánom Budajom. Pri príležitosti Dňa otvorených dverí bude dopoludnia o 10. hodine tlačová konferencia. Účasť na nej prisľúbil aj štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR), Mgr. Peter Krajňák. MŠVVaŠ SR v štátnom vzdelávacom programe v rámci prevencie voči prejavom rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu, extrémizmu a ostatných foriem intolerancie mladých ľudí odporúča školám medziiným navštíviť aj Ústav pamäti národa v Bratislave. Záujem o podujatie už prejavili viaceré školy.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2017
Plaváreň na Pántoch už aj pre verejnosť
Plaváreň na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9 v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude od nedele 15. októbra 2017 otvorená už aj pre verejnosť.
viac
21.06.2019
Spolupráca BSK s Ústavom pamäti národa pokračuje
Doterajšiu vzájomnú spoluprácu Bratislavského samosprávneho kraja a Ústavu pamäti národa v stredu 19. júna oficiálne spečatili podpisom Memoranda ich zástupcovia županJuraj Droba a predseda Správnej rady Ján Pálffy.
viac
02.07.2020
V Karloveskej lodenici bude v sobotu Deň otvorených dverí
Karloveská lodenica pozýva verejnosť na deň otvorených dverí (DOD) a otvorenie sezóny po obmedzeniach spôsobených koronakrízou. V sobotu (4. 7.) od 10.00 h do 16.00 h v areáli Klubu vodných športov (KVŠ) Karlova Ves chystajú organizátori program pre deti i dospelých.
viac
17.08.2021
Ľudia môžu navštíviť útulok v rámci dňa otvorených dverí
Pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat bez domova pripravilo mesto Poprad v mestskom útulku deň otvorených dverí. Uskutoční sa v sobotu (21. 8.) v čase od 13.00 do 17.00 h.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %