Nedeľa 23.02.2020
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
28.12.2018 10:05

Deti v Novom Meste sa o bezpečnosti učia na novom dopravnom ihrisku


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavske noviny


V bratislavskom Novom Meste si deti základy bezpečnosti cestnej premávky osvojujú na novom dopravnom ihrisku. To vyrástlo v areáli materskej školy (MŠ) na Legerského ulici na základe spolupráce mestskej časti a rodičov detí.


"Bezpečnosť detí je prvoradá. Dnes sa mladí ľudia skôr ako okoliu a bezpečnému pohybu na chodníkoch a cestách venujú svojim mobilným telefónom či hudbe v slúchadlách. Preto je dôležité, aby už v útlom veku dostali pevné základy, ako sa správať v doprave," poznamenal novomestský starosta Rudolf Kusý.       

V rámci prác vymenila mestská časť starý poškodený povrch za novú asfaltovú plochu s náterom cestičiek, chodníkov a priechodov. Dopravné značky a prostriedky ako bicykle, kolobežky či odrážadlá zabezpečili rodičia z Občianskeho združenia Zelená deťom.       

Na dopravnú výchovu bude dohliadať aj mestská polícia. "Policajti urobili deťom prvé školenie, pričom sme sa dohodli na dlhodobej spolupráci. Samozrejme, pravidlá cestnej premávky pravidelne pripomínajú deťom aj naše vychovávateľky," poznamenala Eva Hornáčková, zástupkyňa riaditeľky Základnej školy Sibírska, pod ktorú škôlka na Legerského patrí. Nové dopravné ihrisko pritom nebude slúžiť len miestnym škôlkarom, ale po dohode ho budú môcť využívať aj učitelia s deťmi z ostatných novomestských materských škôl.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
14.11.2019
ZŠ a MŠ v Novom Meste dostanú budúci rok viac o minimálne 333-tis. eur
Základné a materské školy v bratislavskom Novom Meste dostanú budúci rok viac peňazí. Samospráva im totiž zvyšuje dotáciu na prevádzku a mzdy o minimálne 333-tis eur.
viac
18.11.2019
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto podpísali memorandum o spolupráci
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto oficiálne spečatili spoločný postup pri zlepšovaní životného prostredia či verejného priestoru. Staromestská starostka Zuzana Aufrichtová a novomestský starosta Rudolf Kusý podpísali vo štvrtok (14. 11.) v tejto súvislosti memorandum o spolupráci.
viac
12.02.2020
Nové Mesto pokračuje v príprave spustenia pilotnej parkovacej zóny
Bratislavské Nové Mesto pokračuje v príprave spustenia pilotnej zóny rezidentského parkovania v okolí Tehelného poľa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %