Štvrtok 09.04.2020
Dnes má meniny 
Milena
°C
24.03.2020 11:35

Divadlo Aréna spúšťa Detskú Univerzitu Komenského Online špeciál


Snímka zdroj: (bratislavskykraj.sk).


Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou DATALAN spúšťa vzdelávací projekt Detská Univerzita Komenského Online špeciál, určený pre deti na celom Slovensku.


V rámci neho sprístupňuje deťom 44 zaujímavých a inšpiratívnych video prednášok slovenských aj zahraničných prednášajúcich, ktoré boli súčasťou posledných piatich ročníkov Detskej Univerzity Komenského. Deti si tak budú môcť počas karanténnych opatrení rozšíriť svoje vedomosti z rôznych oblastí vedy v pohodlí domova.

Projekt s názvom Detská Univerzita Komenského Online špeciál (DUK Online špeciál) začína 23. marca, je bezplatný a prístupný všetkým žiakom základných škôl z celého Slovenska jednoducho cez počítač, tablet, či smartfón. Keďže ide o štúdium online, počet študentov nie je obmedzený. Na všetky deti čaká množstvo cenných poznatkov, a na tie najúspešnejšie z každého kraja, aj zaujímavé ceny.

Divadlo Aréna a IT spoločnosť DATALAN, dlhoročný partner letnej Detskej Univerzity Komenského Online, sa rozhodli sprístupniť desiatky video prednášok a pomôcť tak deťom zmysluplne využiť čas, ktorý musia aktuálne tráviť doma v súvislosti s opatreniami vlády na zabránenie šíreniu koronavírusu COVID-19 na Slovensku. „Mimoriadna situácia si vyžaduje aj mimoriadny prístup a činy. Detská Univerzita Komenského zvyčajne prebieha počas letných prázdnin, keď školy zatvoria svoje brány. Spustením projektu DUK Online špeciál chceme v súčasnej situácii, kedy sú školy zatvorené, podať pomocnú ruku pri domácom vzdelávaní detí. Pretože práve vzdelanie spolu s kultúrou prispievajú k formovaniu našej budúcej občianskej elity,” povedal Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna.

DUK Online špeciál bude pre deti prístupný až do 3. mája a okrem získania nových poznatkov z rôznych vedných disciplín budú môcť zároveň svojím úsilím zabojovať o výhru zaujímavej ceny – smart hodiniek Xiaomi Amazfit, ktoré ich dokážu motivovať k pohybu aj v domácej karanténe. UNIVERZITA OTVORENÁ PRE DETI Z CELÉHO SLOVENSKA Štúdium DUK Online špeciálu bude prístupné na platforme www.dukonline.sk, v termíne od 23. 3. 2020 do 3. 5. 2020. V týždenných intervaloch tu budú zverejnené prednášky z posledných 5. ročníkov Detskej Univerzity Komenského, celkom až 44 prednášok. Keďže ide o päť týždňov, z ktorých každý zodpovedá jednému z piatich ročníkov, môžeme povedať, že počas karanténnych opatrení tak študenti absolvujú celé „vysokoškolské štúdium“.

Špičkoví prednášajúci – nielen zo Slovenska – sa v zaujímavých a netradičných prednáškach podelili o svoje bohaté znalosti a vedomosti, vďaka ktorým sa študenti dozvedia množstvo nových vecí a netušených faktov z oblasti medicíny, psychológie, práva, histórie, biológie či chémie, ale aj matematiky, umenia a športu. Dozvedia sa napríklad: prečo potrebujeme dýchať, prečo je stres zlý aj pre baktérie, prečo musíme dodržiavať správnu výživu, prečo môžu policajti nasadzovať putá, alebo prečo lietadlo nespadne.

Štúdium DUK Online špeciálu je bezplatné a dostupné prakticky odkiaľkoľvek. Registrácia študentov nie je potrebná. Pre samotné štúdium a pravidlá štúdia stačí navštíviť stránku www.duk.sk alebo www.dukonline.sk, pozrieť si prednášku, zodpovedať otázky v online teste, uviesť v ňom svoj e-mail a študent je zapojený. Študenti si môžu vybrať ľubovoľný deň či čas, kedy si v rámci otvoreného ročníka vybranú prednášku pozrú a vyplnia online test. Ak chcú získať diplom absolventa DUK Online špeciálu a súťažiť o zaujímavé ceny, je potrebné úspešne absolvovať všetkých 5 ročníkov. „Na záver vyhlásime a odmeníme jedného víťaza z každého samosprávneho kraja, ktorý úspešne zvládol najviac testov. V prípade rovnosti rozhodne žrebovanie,” povedal generálny riaditeľ DATALANu Marek Paščák.

Autor: (BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2016
Dobrovoľní online mentori pomôžu deťom z rómskych osád
Na podporu vzdelávania a napredovania detí z rómskych osád spustila organizácia ETP Slovensko webovú stránku online mentoringu www.schopnedeti.sk, ktorá je prístupná od 1. októbra.
viac
20.03.2017
Mladí mechatronici v Trnave dokážu pripravenosť na povolanie
Stredoškoláci sa koncom marca stretnú v Trnave. V poradí piaty ročník súťaže Mladý mechatronik bude priestorom na ukážky vedomostí, zručností a samozrejme pripravenosti na povolanie.
viac
18.03.2020
Učitelia a žiaci majú k dispozícii viacero portálov
Krízový štáb vo štvrtok 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na území Slovenskej republiky od pondelka 16. marca na 14 dní. Prerušenie vyučovania v školách v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu si vyžiadalo využívanie online formy vzdelávania.
viac
21.03.2020
Komenského inštitút spúšťa od pondelka webináre Magickí učitelia online
Komenského inštitút spúšťa od pondelka (23. 3.) na podporu učiteľov webináre Magickí učitelia online. Inštitút tak reaguje na zatvorené školy v čase šírenia sa nového koronavírusu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %