Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
23.09.2023 10:50

Divadlo z Pasáže v obrazoch


Snímka zdroj: (TASR)


Mestské divadlo - Divadlo z Pasáže v spolupráci s mestom Banská Bystrica a vydavateľstvom Literárna bašta dňa 27. septembra 2023 o 17.00 v priestoroch historickej radnice mesta Banská Bystrica organizuje podujatie „Divadlo z Pasáže v obrazoch“.


Súčasťou akcie je premietanie dokumentárneho filmu „Hore dole, hore dole“ a krst knihy „Herci.“ Obe médiá sa venujú mapovaniu práce Mestského divadla – Divadla z Pasáže počas jeho už takmer 28 ročnej histórie. Režisérka filmu Jana Bučka prostredníctvom filmu zachytáva nielen tvorbu inscenácií, ale aj procesy, ktoré formovali divadlo, hercov a aj zamestnancov.

Fotograf Lukáš Rohárik vo svojej autorskej knihe Herci. mapuje komunitný život divadla počas rokov 2004 – 2023. Čiernobiele fotografie sú doplnené autentickými výpoveďami herečiek a hercov, ktoré tematizujú zmysel ich divadelnej práce. Kniha tak vytvára sugestívny umelecký dokument, ktorý vychádza v banskobystrickom vydavateľstve Literárna bašta.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Srdečne Vás pozývame

 

 

Autor: Matúš Petričko, riaditeľ divadla


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.05.2018
Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?
V poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa.
viac
29.06.2018
Jedinečná nočná prehliadka históriou mesta Banská Bystrica
Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko v spolupráci s partnermi pre vás pripravili originálne podujatie, ktoré sa uskutoční v stredu 4. 7. 2018 vo večerných hodinách v historickom centre mesta. Budete sa báť, budete sa smiať, niečo nové sa dozviete a najmä sa výborne zabavíte.
viac
12.06.2019
Kultúrne leto sa začne dňami mesta a ukončí ho Radvanský jarmok
Dni mesta Banská Bystrica, ako už býva zvykom, odštartujú kultúrne leto. Obyvateľom a návštevníkom prinesú vystúpenia miestnych kultúrnych inštitúcií, nádejných domácich kapiel, módnu šou, divadlo i poznatky o banskej histórii.
viac
14.10.2019
Metské divadlo - Divadlo z Pasáže vstupuje do ďalšieho medzinárodného projektu
Divadlo z Pasáže len pred týždňom ukončilo medzinárodný projekt s organizáciami z Fínska, Litvy a Poľska, ktorého cieľom bola výmena skúseností s organizáciami pracujúcimi s ľuďmi s postihnutím, a hneď prechádza do ďalšej medzinárodnej spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %