Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
10.06.2020 03:40

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020


Ilustračná snímka.


Ministerstvo kultúry SR zverejnilo výzvu na prihlásenie kultúrnych aktivít realizovaných širokým spektrom subjektov, vrátane miestnej územnej samosprávy, do iniciatívy Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 (DEKD).


Termín konania DEKD: 1. – 30. 9. 2020

Miesto konania DEKD: celé územie Slovenska

Termín na prihlásenie aktivít: do 31. 7. 2020

Zapojenie do DEKD na Slovensku je dobrovoľné a bez nároku na odmenu. Tento roku bude DEKD venovaný téme „Minulosť vzdelávanie”.

Základnou podmienkou zapojenia aktivity do DEKD je označenie miesta konania aktivity v čase jej konania logom DEKD. Propagácia aktivít je celoslovensky riešená cez katalóg aktivít uverejnený rovnako na stránke www.dekd.sk, cez tlačové správy Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a cez celoslovenské médiá. Dôležitá je aj propagácia na lokálnej úrovni.

Prihlásiť aktivitu do DEKD je možné individuálne na stránke www.dekd.sk, alebo cez krajského koordinátora.

Všeobecne o Dňoch európskeho kultúrneho dedičstva: cieľom iniciatívy je stimulovať záujem o európske kultúrne dedičstvo, zvyšovať povedomie o ňom, informovať verejnosť o potrebe chrániť ho, podporovať toleranciu voči iným kultúram a upozorniť na sociálne, politické a hospodárske výzvy odvetvia kultúry. Dni európskeho kultúrneho sa konajú v 50 štátoch Európy, ktoré podpísali Európsky kultúrny dohovor. Slovensko sa pripojilo k usporiadateľom DEKD v roku 1993.

Bližšie informácie sa dočítate TU.

Autor: (ZMOS, MK SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
Výstup na 101 hradov a zámkov Slovenska
V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa uskutoční už 26. ročník výstupu na 101 slovenských hradov a zámkov.
viac
31.07.2017
Počas augusta možno prihlásiť aktivity podporujúce záujem o kultúrne dedičstvo
Zástupcovia štátnych inštitúcií, samosprávy, súkromných spoločností či organizácií tretieho sektora, ale i aktívni jednotlivci môžu do konca augusta prihlásiť aktivity, ktorými sa Slovensko bude prezentovať v rámci septembrových Dní európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD).
viac
01.07.2020
Rada ZMOS rokovala s ministrom Eduardom Hegerom
V poradí 9. rokovanie Rady ZMOS rozhodlo o októbrovom rokovaní 31. snemu ZMOS. Venovalo sa aj aktuálnej situácii a členovia Rady ZMOS tiež diskutovali s ministrom financií SR Eduardom Hegerom.
viac
13.07.2020
Preventívna kampaň polície „Nezabudni na mňa v aute“
Polícia prostredníctvom preventívnej kampane „Nezabudni na mňa v aute“ upozorňuje, aby sme nenechávali v letných horúčavách v zaparkovaných autách deti ani zvieratá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %