Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
13.11.2020 08:00

DPMK plánuje zaviesť virtuálny cestovný lístok


Ilustračná snímka: (tvkosice.sk).


Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) plánuje zaviesť virtuálny cestovný lístok. Cieľom je rozšíriť portfólio tzv. smart riešení a znížiť množstvo produkovaného papiera, ktorý sa používa pri výrobe klasických lístkov. Uviedla to hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.


Prostredníctvom platformy rôznych foriem mobilnej aplikácie má virtuálny cestovný lístok ponúknuť najmodernejšiu alternatívu k papierovým. „Po nainštalovaní si aplikácie a zakúpení požadovaného variantu cestovného lístka sa cestujúcim zobrazí QR kód, prípadne iná forma virtuálneho cestovného lístka v ich smart zariadení, vďaka ktorému budú môcť pracovníci prepravnej kontroly overovať jeho platnosť,“ uviedla.      

Prednosťou podľa nej bude aj výhodnejšia cena v porovnaní s klasickými lístkami a lístkami vo forme peňaženky na bezkontaktnej čipovej karte či prostredníctvom SMS. Virtuálny cestovný lístok si bude možné zakúpiť cez mobilný telefón alebo iné prispôsobené smart zariadenia, ako tablet či hodinky. „Aplikácia zahrnie viacero známych platforiem, ktoré sú u používateľov rozšírené a obľúbené, čím dosiahneme komplexnejšie pokrytie používateľov najmodernejšieho virtuálneho cestovného lístka,“ dodala Petrušová.      

Vzhľadom na vývoj aplikácie softvérovými spoločnosťami nateraz nie je pevne stanovený termín ich používania cestujúcimi v praxi. Podľa jej slov by sa tak mohlo stať v najbližších mesiacoch a v niektorej z aplikácií ešte pred koncom tohto roka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Mesto Košice uviedlo do prevádzky novú mobilnú aplikáciu UBIAN
Košičania tak môžu ako prví otestovať kombináciu moderných technológií a pohodlného cestovania, ktorú im prináša Dopravný podnik mesta Košice a spoločnosť TransData Žilina.
viac
21.12.2016
Mobilná aplikácia IDS BK by mala byť realitou v roku 2017
Mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na vyhľadávanie spojov verejnej dopravy spolu s možnosťou priameho nákupu cestovných lístkov, by mala byť realitou v roku 2017.
viac
12.09.2019
Košická MČ Sídlisko KVP spustila svoju mobilnú aplikáciu
Košická mestská časť (MČ) Sídlisko KVP spustila svoju mobilnú aplikáciu s názvom Košice – KVP. Jej cieľom je zefektívniť komunikáciu s miestnym úradom, zlepšiť informovanosť obyvateľov o tom, čo sa na sídlisku deje, a uľahčiť riešenie ich problémov.
viac
18.12.2020
V košickej MHD pribudli bezkontaktné dezinfekčné dávkovače
Bezkontaktné dezinfekčné prístroje pribudli v uplynulých dňoch vo všetkých autobusoch a električkách, ktoré sú v rámci košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD) v prevádzke. Uviedol to hovorca magistrátu Vladimír Fabian.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %