Pondelok 28.09.2020
Dnes má meniny 
Václav
°C
13.06.2019 08:05

EKO Fest po prvýkrát v Banskej Bystrici


Informačný plagát


Občianske združenie EnviroFuture, ktoré sa už vyše 10 rokov venuje environmentálnemu vzdelávaniu, pripravilo pre Banskobystričanov EKO Fest.


EKO Fest ako prvý ekologický festival v meste pod Urpínom sa uskutoční v sobotu 22. júna 2019 od 10:00 v priestoroch nového komunitno-coworkingového centra 365.labb na Lazovnej ulici číslo 5. Pre účastníkov je pripravený bohatý program, inšpiratívne prednášky, zaujímavý workshop a počas dňa bude prebiehať aj SWAP Banská Bystrica (vzájomná výmena oblečenia).

Téma udržateľnosti je v posledných dňoch v médiách, či na sociálnych sieťach čím ďalej tým viac skloňovaná. „Ak aj tebe záleží na životnom prostredí, tak ti budú veľmi známe pojmy ako udržateľná móda, slow beauty, či zero-waste. A ak aj nie, tak nevadí, príď na EKO Fest 22.6. a dozvieš sa viac informácií,“ uvádzajú organizátorky z EnviroFuture.

EKO Fest bude odštartovaný prednáškami. Na prvej Zuzka Dutková z organizácie Platforma udržateľnosti porozpráva základné fakty o fungovaní módneho priemyslu v súčasnosti a prečo tento systém nie je dlhodobo udržateľný. Pokračovať budú odborníčky Eva a Eňa z organizácie Modrá púpava, ktoré potvrdia z vlastných skúseností, že aj v kozmetike je možné rešpektovať prírodu, zdravie a prirodzenosť. A na záver Dada Trombitášová porozpráva na tému zero-waste v domácnosti - alebo ako aj obyčajný človek môže malou zmenou urobiť neobyčajne veľa.

„Po načerpaní teoretických vedomostí zamestnáme trošku ruky a v spolupráci s obchodom NEBALené vám na workshope ukážeme, ako si jednoducho vyrobiť ekologické tablety do umývačky, tablety do wc, či šumivé bomby do kúpeľa,“ dopĺňajú organizátorky.

Festivalový deň nám spríjemní oddychová zóna, detský kútik a čerstvá káva. Chutné vegánske jedlo bude hneď za rohom v Záhrade-CNK, kde sa v ten deň budú konať Vegánske hody. Počas dňa budete môcť navštíviť stánky organizácií, ktorých produkty spĺňajú kritérium pomalého životného štýlu.

„Pozývame každého, komu záleží na životnom prostredí a šetrnom lifestyle. Zoberte partnerov, kamošov, rodinu či známych a príďte na EKO Fest načerpať inšpiráciu ako pomôcť zachrániť našu plánetu,“ uzatvárajú organizátorky.

Spoluorganizátorom akcie je LINK Coworking a komunitno-coworkingové centrum 365.labb. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Lístky si zakúpite na www.linkcoworking.sk.

 Viac informácií: Eva Ščepková,

projekt.envirofuture@gmail.com,

0908 565 464.

Autor: OZ EnviroFuture


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Pozvánka na jubilejný XV. ročník festivalu Ľudia z rodu Rómov
Nad podujatím prevzali záštitu prezident SR Andrej Kiska, primátorka Zvolena Lenka Balkovičová a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.
viac
05.04.2018
Zmeníme sa my či príroda?
45. ročník festivalu EKOTOPFILM - ENVIROFILM poukazuje na spoločenské zmeny. Medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2018 pozýva na svoj jubilejný 45. ročník do Bratislavy a Banskej Bystrice.
viac
01.07.2018
Festival The Legits Blast - headlinerom bude americká legenda
K festivalovej atmosfére patrí už neodmysliteľne kvalitná hudba. Výnimkou nebude ani medzinárodný festival The Legits Blast, ktorý sa v Banskej Bystrici uskutoční v posledný júlový víkend.
viac
31.05.2019
Envirovýchovné aktivity Festivalu Zeme podporilo konečne aj slniečko
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zorganizovala dnes spolu s partnerskými organizáciami Festival Zeme ako sprievodné podujatie medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %