Utorok 22.09.2020
Dnes má meniny 
Móric
°C
21.07.2017 09:42

Hlavné mesto začalo s opravami komunikácií vo Vrakuni


Snímka zdroj: (hmb).


Hlavné mesto pokračuje v opravách ciest a zlepšovaní kvality života obyvateľov v Bratislave.


Aktuálne sa začalo s opravou Hradskej ulice v dĺžke približne 1 km v úseku od križovatky so Železničnou ulicou po zastávku MHD pred vrakunským Pentagonom. Po nej bude nasledovať oprava Podunajskej ulice, ktorú bude sprevádzať aj oprava chodníka či oprava zastávky MHD Hradská. Vo Vrakuni je okrem toho rozbehnutých viacero projektov, a to nielen z oblasti dopravy, ale aj z oblasti životného prostredia.

„Pokračujeme v rozbehnutom tempe opravy ciest v rámci prvej etapy, počas ktorej sme opravili 6 komplexných úsekov ciest. Okrem Hradskej ulice vo Vrakuni je naplánované aj pokračovanie opravy Podunajskej ulice z minulého roka, ktorá bude opravená komplexne v úseku 3 kilometrov,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Oprava komunikácie Podunajskej ulice by mala trvať do konca prvého augustového týždňa. V pláne na tento rok 2017 je oprava 27 km ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD.

V mestskej časti Vrakuňa je popri oprave miestnej komunikácie Podunajskej ulice v pláne na august aj oprava chodníka na tejto ulici a plánuje sa tiež oprava zastávky MHD na Hradskej, a to za Rajeckou a za Šíravskou v smere na Dvojkrížnu. Mesto zodpovedá za bezpečnosť a zdravie svojich obyvateľov, preto je dôležité myslieť aj na peších a cestujúce verejnosť v tejto časti Bratislavy. Okrem toho, pokiaľ ide o rozvoj dopravy v danej lokalite a zlepšenie dopravnej situácie za účelom zvýšenia bezpečnosti a priepustnosti dopravy, pripravujeme rozšírenie existujúcej okružnej križovatky a to vybudovaním druhého výjazdu na kruhovom objazde v smere na Vrakuňu.

Pokiaľ ide o riešenie dlhodobých problémov v spojitosti s Pentagonom, do doby, kým sa to vyrieši a bude tu zriadená trvalá policajná stanica, mesto pracuje na zriadení dočasnej stanice pre mestskú políciu, ktorá bude v týchto miestach intenzívne hliadkovať 24-hodín denne. Dočasná stanica bude k dispozícii už v najbližšom čase.

Z ďalších projektov treba spomenúť projekt inštalácie polopodzemných kontajnerov na zmiešaný komunálny odpad a triedený odpad, ktoré by mali byť umiestnené aj v lokalite Pentagonu, taktiež budovanie záchytných parkovísk pri cintoríne Vrakuňa či vybudovanie verejného osvetlenia vo Vrakunskom lesoparku.

V minulom roku sa v bratislavskej MČ Vrakuňa podarilo v spolupráci s jej starostom Martinom Kurucom zrealizovať viacero projektov, ktoré skvalitnili život tamojších obyvateľov a prispeli ku zvýšeniu ich komfortu, okrem opravy ciest sa zároveň podarilo rozšíriť voľnočasovú zónu vo Vrakunskom lesoparku, ktorá je určená nielen deťom, ale aj dospelým.

 

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2017
Prešovskí poslanci schválili 2,5 milióna eur na opravy komunikácií
V Prešove v tomto roku preinvestujú na údržbu a komplexnú rekonštrukciu miestnych komunikácií zhruba 2,5 milióna eur. Pôvodný návrh predpokladal náklady v objeme 1,8 milióna eur. Niektorí poslanci navrhli ďalšie cesty a chodníky na opravy, čím sa zvýšili pôvodne plánované náklady o 700 000 eur.
viac
17.05.2017
Na opravy komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac
Na opravy miestnych komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac. Navýšenie rozpočtu na investičnú akciu je súčasťou prvej zmeny rozpočtu mesta na tento rok, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (15. 5.) odobrili prievidzskí mestskí poslanci.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
15.08.2019
V Trenčianskom kraji sa opravia cesty a mosty za rekordne vysokú sumu
V rámci súvislých opráv ciest II. a III. triedy plánuje župa zo svojho rozpočtu zrekonštruovať celkom 44 úsekov ciest, 6 mostných objektov a 2 oporné múry. Financie na ďalšie opravy ciest získal TSK z eurofondov. Koncom októbra tohto roka by tak motoristi mohli využívať časť vynovených komunikácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %