Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
05.12.2023 02:00

Horehronie otvorilo zimnú sezónu, lákadlom je Ľadové mestečko s klziskom


Ilustračná snímka - OOCR REGION Horehronie


Okrem upravených lyžiarskych a bežkárskych tratí miestnych i návštevníkov láka na Ľadové mestečko v historickom centre Brezna s veľkým exteriérovým klziskom, trhy s regionálnymi výrobkami, hudobné vystúpenia, klziskobus, Horehronský skibus, krňačkové preteky i na európske majstrovstvá v biatlone.


"Zimnú sezónu sme otvorili spolu s regiónom Liptov. Oba regióny sú vzájomné prepojené, ich hranicu predstavujú nízkotatranské štíty s najväčšou lyžiarskou arénou na Slovensku - Jasná Nízke Tatry. Náš cieľ je spoločný - neustále zvyšovať návštevnosť regiónov, čo vedie k motivácii tvoriť a poskytovať kvalitné produkty a služby cestovného ruchu," priblížila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.         

Ľadové mestečko v Brezne otvorí svoje brány od 15. decembra do 7. januára. Korčuľovanie bude pre verejnosť k dispozícii každý deň od 14.30 do 20.00 h. Pri ľadovej ploche umiestnia požičovňu korčúľ pre dospelých i deti. Jej súčasťou budú aj pomôcky na učenie sa korčuľovania. O atmosféru Ľadového mestečka sa postarajú hudobné i divadelné predstavenia.         

"Snahou mesta je každým rokom prinášať nové atraktivity a podujatia, aby oslovili nielen našich obyvateľov, ale i návštevníkov, ktorí k nám v zime zavítajú, či už len na jednodňový výlet alebo viacdňový pobyt. Ľadové mestečko sa postará o navodenie tej správnej predvianočnej atmosféry. Námestie sa zmení na miesto, ktoré bude ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky," konštatoval brezniansky primátor a predseda Predstavenstva OOCR Región Horehronie Tomáš Abel.         

Ako dodal, stále veľkej obľube sa teší aj mestská veža so stálou expozíciou, kaviarňou a infocentrom. Teplé nápoje si návštevníci môžu vychutnať v priestoroch terasy v tvare iglu.         

"Horehronie sa v zime stáva vyhľadávanou destináciou najmä zo strany lyžiarov, bežkárov a skialpinistov. Horehronský skibus ich bezplatne odvezie priamo z Brezna a ubytovacích zariadení v Bystrianskej doline na upravené lyžiarske svahy a bežkárske trate. Premávať bude aj klziskobus," doplnila Ridzoňová Hlásniková.         

Ako OOCR pripomenulo, Národné biatlonové centrum Osrblie bude v období 24. až 28. januára 2024 hostiť mená svetového formátu na Majstrovstvách Európy v biatlone. Vo februári sa zasa na južných svahoch Nízkych Tatier chystá 5. ročník medzinárodných krňačkových pretekov o Veľkú cenu Jasnej.

 

Autor: (ts-OOCR REGION Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.11.2018
Zimnú sezónu v Jasnej otvoria hymnou na Chopku Horehronskí chlopi
Na otvorenie zimnej sezóny 2018/2019 v Jasnej v Nízkych Tatrách, ktoré sa uskutoční 30. novembra, pozývajú všetkých milovníkov zimných športov oblastné organizácie cestovného ruchu Región Horehronie a Región Liptov.
viac
20.12.2019
Povinnosť nosenia lyžiarskej helmy sa v európskych krajinách líši
Povinné nosenie lyžiarskej helmy, ako aj povinné používanie zimných pneumatík, je v európskych krajinách rozdielne. Upozornilo na to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.
viac
31.12.2019
Strediská na Horehroní poskytnú bohatý program
Silvestrovský týždeň s množstvom podujatí pre obyvateľov a návštevníkov Horehronia odštartovala vo štvrtok 26. decembra Krojovka na svahu v lyžiarskom stredisku v Mýte pod Ďumbierom. Otvorenie lyžiarskej sezóny v regióne prinieslo tradičné kroje na svahu, muziku i gurmánske špeciality.
viac
05.12.2022
Na Horehroní otvorili zimnú sezónu, prinesie legendárny vlek i ľadové mestečko
Viacdňový Horehronie skipass, ľadové mestečko či exteriérové klzisko priamo na námestí v Brezne sú lákadlá, ktoré pripravila pre návštevníkov tohtoročnej zimnej sezóny Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %